آخرين خبر/ سخنگوي ستاد ملي مقابله با کرونا گفت: محدوديت‌هاي تردد از ساعت ۲۱ تا ساعت ۳ صبح در همه شهرها بدون توجه به رنگ بندي آنها در ايام نوروز هم ادامه دارد.

عليرضا رئيسي، سخنگوي ستاد ملي مقابله با کرونا اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا ۲۵ اسفند، آخرين رنگ بندي شهرها را از نظر محدوديت‌هاي کرونايي، اعلام و به اطلاع مردم مي‌رسانيم.
وي در پاسخ به اين پرسش که آيا رنگ بندي شهرها تا پايان تعطيلات نوروز تغيير خواهد کرد يا خير، گفت: محدوديت‌هاي جديد تا ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ادامه دارد و جلسات ستاد ملي مقابله با کرونا، مرتب برگزار مي‌شود و مرتب تذکر خواهيم داد و اگر وضع شهري بدتر شود، احتمال تغيير وجود دارد.
رئيسي افزود: اگر شهري قرمز شود شايد چندين هفته طول بکشد تا برگردد، اما ممکن است شهري که در وضع زرد باشد بسيار سريع به شهر نارنجي يا قرمز تبديل شود بنابراين مطابق با آن محدوديت سفر اعمال مي‌شود البته براي اعمال محدوديت‌هاي جديد، ۲ تا ۳ روز مهلت داده مي‌شود.
سخنگوي ستاد ملي مقابله با کرونا گفت: تردد از شهر زرد به زرد يا آبي و برعکس، آزاد است، اما پلاک‌هاي بومي شهرهاي قرمز و نارنجي حق ورود به ديگر شهرها را ندارند.
وي افزود: در ارتباط با مسافرت با هواپيما، قطار و اتوبوس در شهرهاي قرمز، مسافر بايد تست منفي، حداکثر ۳ تا ۴ روز قبل از سفر را داشته باشد و در غير اين صورت حق فروش بليت و سفر وجود ندارد.
رئيسي با بيان اينکه براي اتوبوس، هواپيما و قطار علاوه بر تست، محدوديت ظرفيت قائل شديم، اضافه کرد: هواپيما بايد حداکثر تا ۶۰ درصد ظرفيت و قطار و اتوبوس تا ۵۰ درصد ظرفيت خود مسافر سوار کنند.