صدا و سيما/ استاندار خوزستان از تداوم محدوديت سفر بين استاني تا آخر وقت روز چهارشنبه خبر داد.

قاسم سليماني‌دشتکي، استاندار خوزستان در حاشيه نشست ستاد استاني مديريت کرونا از محدوديت سفر بين استاني تا آخر وقت روز چهارشنبه خبر داد و گفت: و محدوديت بازگشايي مشاغل گروه‌هاي ۲، ۳ و ۴ در شهر‌هاي قرمز و گروه‌هاي شغلي ۳ و ۴ در شهر‌هاي نارنجي نيز تداوم خواهد داشت.
وي افزود: طبق اعلام ستاد ملي مقابله با کرونا، چهار شهرستان خوزستان از وضعيت قرمز به نارنجي و سه شهرستان از وضعيت نارنجي به زرد تبديل شده‌اند. وضعيت بيماري در اکثر شهرستان‌هاي خوزستان در حال تثبيت است، اما تا خروج از حالت قرمز و نارنجي فاصله دارند.
استاندار خوزستان گفت: مسدود بودن بخش مسافري مرز‌هاي خوزستان تا يک هفته تمديد شده است و اگر اين شرايط ادامه داشته باشد، باز هم تمديد خواهد شد.
سليماني‌دشتکي با بيان اينکه روزانه به طور متوسط ۲۰ هزار تست در خوزستان انجام مي‌شود، تصريح کرد: رديابي بيماران، ايزوله بيماران و رهگيري موارد تماس، برخي از کار‌هايي هستند که در اين طرح اجرا مي‌شود. بيماريابي بسيار تقويت شده است که در شناسايي به موقع مبتلايان، بسيار تاثيرگذار است.
وي افزود: پويش‌هاي "نه به چهارشنبه‌سوري"، "نه به عيدديدني"، "نه به سفر‌هاي غيرضروري" و "نه به ۱۳ به در" بايد اجرا شوند و در صورت رعايت مردم، اميدواريم به زودي از شرايط قرمز و نارنجي خارج شويم.
استاندار خوزستان گفت: تا چهارشنبه آينده از ورود مسافران به خوزستان يا خروج مردم از استان جلوگيري مي‌شود، اما از روز پنجشنبه سفر بين شهر‌هاي زرد امکان‌پذير است. توصيه ما اين است که سفر انجام نشود، اما در صورت رفتن به سفر، با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي باشد.

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today