ايرنا/ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکي لرستان گفت: شيوع کرونا در اين استان روند صعودي دارد به نحوي که ميانگين ابتلا نسبت به بهمن ماه ۶۰ درصد افزايش يافته است.

دکتر علي فرهادي، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکي لرستان روز يکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: ميانگين ابتلاي روزانه به کرونا در لرستان به ۱۷۲ مورد رسيده و ۱۳ درصد نمونه گيري هاي مخاطي مثبت مي شود.
وي افزود: در بهمن ماه ميانگين ابتلا به کرونا در استان روزانه ۱۰۸ مورد بود اما هم اکنون به ۱۷۲ مورد افزايش يافته است.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکي لرستان با اشاره به وضعيت زرد استان در شيوع کرونا تصريح کرد: در صورت بي توجهي بيشتر به پروتکل هاي بهداشتي، شاهد خيز کرونا خواهيم بود.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکي لرستان پيش از اين به ايرنا گفته بود ۳۶۰ ميليارد تومان از آغاز شيوع کرونا تاکنون در راستاي درمان بيماران مبتلا به اين ويروس در استان هزينه شده است.
به گفته فرهادي از ابتداي شيوع ويروس تاکنون ۳۱۰ ميليارد تومان اعتبار مقابله با کرونا به دانشگاه علوم پزشکي لرستان پرداخت شده و اين در حاليست که در اين مدت ۳۶۰ ميليارد تومان در اين راستا هزينه شده است.
وي اظهار داشت: تاکنون ۱۵۰ ميليارد تومان براي خريد تجهيزات بيمارستاني کرونا و ۲۱۰ ميليارد تومان نيز در زمينه هزينه هاي پرسنلي(کارکنان) در استان هزينه شده است.
اکنون مجموع مبتلايان کرونا در لرستان به ۶۹ هزار و ۹۱۴ نفر رسيده و ۱۸۷ بيمار مبتلا و يا مشکوک به اين ويروس در بيمارستان هاي استان بستري هستند.

آخرين خبر لرستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy