باشگاه خبرنگاران/ سردار هاديانفر درباره تردد‌هاي بين شهري و ميزان جرائم براي ناقضان توضيحاتي داد.

سردار سيد کمال هاديانفر رئيس پليس راهور ناجا در پايان پانزدهمين همايش سراسري روسا و مديران پليس راهور نيروي انتظامي اظهار کرد: آنچه که به صورت روشن و شفاف به ما از سوي ستاد ملي مقابله با کرونا ابلاغ شده است در شهر‌هاي زرد و آبي تردد و سفر بلامانع است و فقط شهر‌هاي قرمز و نارنجي ممنوعيت سفر دارند، شهر‌هاي مسافر پذير که در مرز نارنجي هستند و تا فردا احتمالا به نارنجي تغيير پيدا مي‌کنند مثل شهر‌هاي گيلان، مازندران، شيراز، اصفهان و خراسان رضوي محدوديت‌ها اعمال مي‌شود، ۲۵ اسفند ماه نتيجه نهايي اعلام مي‌شود، ولي خارج از چيزي که اعلام کردم نخواهد بود.
وي ادامه داد:تاکيد و توصيه بر عدم سفر از سوي مسئولان بهداشت و درمان شده است. تردد بين شهر‌هاي زرد به زرد، آبي به زرد، زرد به آبي بلامانع است در تمام شهر‌ها که چهار وضعيت قرمز، نارنجي، آبي و زرد را دارند تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد اعمال مي‌شود و در مجموع اعمال جريمه ما براي تردد به شهر‌هاي قرمز و نارنجي و تردد شبانه با قاطعيت خواهد بود.
سردار هاديانفر گفت: در شهر‌هاي قرمز يک ميليون تومان جريمه اعلام خواهدشد و در شهر‌هاي نارنجي ۵۰۰ هزار تومان و تردد شبانه بعد از ساعت ۲۱، ۲۰۰ هزار تومان جريمه خواهند داشت.
رئيس پليس راهور ناجا گفت: مردم انشالله امسال هم کمک کنند و مثل نوروز سال ۹۹که ۶۷ درصد کاهش تردد ها و سفرها را داشتيم امسال هم اتفاق بيفتد. تا روز پاياني مراکز خدمات رساني ما خدمت خود را انجام مي دهند مثلا مراکز شماره گذاري تا روز پاياني سال تا ساعت ۱۷ خدمت رساني مي کنند و شماره گذاري براي خودروهاي نو شماره هم در حال انجام است.
وي ادامه داد :در بحث حضور نيروهاي ما در معابر و خيابان ها به صورت ۲۴ساعته در ايام نوروز هم انجام مي شود و سايت راهور ۱۲۰ آماده پاسخگويي است و مردم مي توانند هر امدادي که مرتبط با پليس است را درخواست کنند، همکاران ما هميشه و در هر ساعت آماده خدمت رساني هستند.
سردار هاديانفر اظهار کرد: امسال ۷۰ ميليون پيامک به مردم ارسال کرده ايم و کساني که جريمه مي شوند به صورت اتوماتيک و با فاصله برايشان پيامک ارسال مي شود. دريافت خلافي خودرو از طريق پيامک به دليل تغييراتي که وجود داشته امکانش وجود نداشته ولي تا چند روز آينده اين سيستم با شرايط بهتر در اختيار مردم قرار خواهد گرفت.
وي در پاسخ به اينکه PCR ها براي ورود به شهرها از چه طريقي انجام خواهد شد، گفت: اين در وظايف ما نيست منتهي چيزي که وزارت بهداشت تدوين و ابلاغ کرده استفاده از نيروهاي هلال احمر است که در ورودي ها، پايانه ها و فرودگاه هاي شهرهاي قرمز، نارنجي مستقر خواهند شد و اين کار را انجام مي دهند و ما کار کنترل و نظارت و اعمال قانون را بر عهده داريم.