ايسنا/ معاون عمليات فرماندهي نيروي انتظامي استان قزوين گفت: کليه رنگ‌فروشي‌هاي استان قزوين تا روز چهارشنبه‌سوري نبايد اکليل سُرنج بفروشند چراکه اين محصول تبعات جبران‌ناپذيري را به همراه دارد، سال گذشته در منطقه جانبازان براثر استفاده از اکليل سرنج انفجاري در يک منزل مسکوني رخ داد که در نتيجه آن فرد سازنده دچار نقص عضو شد.

سرهنگ ابوالفضل قلي‌پور معاون عمليات فرماندهي نيروي انتظامي استان قزوين در جلسه هماهنگي اقدامات پيشگيرانه چهارشنبه آخر سال که امروز ۲۴ اسفند ماه در سالن مديريت بحران استانداري قزوين برگزار شد، اظهار کرد: همه دستگاه‌هاي امدادي در پيشگيري از حوادث چهارشنبه آخر سال دخيل هستند، همچنين دستگاه‌هاي خدماتي و فرهنگي نيز در اين حوزه پاي کار هستند.
وي افزود: از همه دستگاه‌هاي اجرايي درخواست داريم در روز چهارشنبه آخر سال خودروهاي دولتي را به خيابان نياورند تا از حوادث احتمالي مانند برخورد مواد محترقه به خودرو جلوگيري شود، به هيچ وجه خودرو با پلاک دولتي نبايد در خيابان باشد اگر ماشين در خيابان است بايد حتماً همراه راننده باشد.
معاون عمليات فرماندهي نيروي انتظامي استان قزوين بيان کرد: نمي‌توانيم با قطعيت بگوييم به خاطر کرونا مردم به خيابان نمي‌آيند، هيچ تضميني در اين خصوص وجود ندارد. وظيفه مهم ما خدمت رساني به مردم است و بايد هشدارهاي لازم را به مردم بدهيم و با تعداد کمي از افراد که هنجارشکن هستند مطابق قانون عمل کنيم.
وي يادآور شد: همه مکان‌هايي که در گذشته تجمع مي‌شد و پيش‌بيني مي‌کنيم ممکن است در اين مناطق حوادثي رخ دهد تحت نظارت قرار دارد، کليه فعاليت‌هاي عمراني در چهارشنبه آخر سال ممنوع است و نبايد نخاله‌هاي ساختماني رها شود ممکن است برخي از نوجوانان و جوانان اين نخاله‌ها را به آتش بکشند.
قلي پور بيان کرد: در چهارشنبه آخر سال بايد در دستگاه‌هاي دولتي، بانک‌ها و مدارس يک نفر به عنوان کشيک حضور داشته باشد که اگر اتفاقي افتاد و آتش سوزي صورت گرفت براي امدادرساني به آن مکان و پيدا کردن مسئول دچار مشکل نشويم.
وي خاطرنشان کرد: اورژانس و آتش نشاني نيز به صورت کامل آماده باش هستند و هرجايي که نيروي انتظامي مستقر است عوامل اورژانس و آتش نشاني نيز حضور دارند، همچنين ما به صنوف تذکر لازم را داديم و از لاسيتک فروشان خواسته‌ايم که لاستيک‌هاي مستعمل را در اختيار جوانان و نوجواناني که احتمال مي‌رود در معابر آن‌ها را آتش بزنند، قرار ندهند.
معاون عمليات فرماندهي نيروي انتظامي استان قزوين بيان کرد: همچنين رنگ فروشي‌ها تا روز چهارشنبه سوري نبايد اکليل سرنج بفروشند، سال گذشته در منطقه جانبازان بر اثر استفاده از اکليل سرنج انفجاري در يک منزل مسکوني رخ داد که در نتيجه آن فرد سازنده دچار نقص عضو شد، به شهروندان توصيه مي‌کنيم که بر خريد مواد محترقه نظارت لازم را داشته باشند و مواد محترقه مجاز را خريداري کنند ما نيز از مراسم چهارشنبه سوري تا حدي که مجاز است حمايت مي‌کنيم؛ تاکنون يک ميليون و ۵۰۰ هزار مواد محترقه غيرمجازي کشف و جمع آوري کرديم.
وي تاکيد کرد: از شهرداري نيز خواستيم که بعد از هرس درختان، شاخ و برگ‌ها را جمع آوري کنند و سطل‌هاي زباله را تخيله کنند تا از حوادث احتمالي جلوگيري شود، تاکنون ۴۴ نفر مصدوم در مورد چهارشنبه آخر سال داشتيم که از اين تعداد ۲ نفر خانم هستند اما بايد تلاش کنيم که امسال چهارشنبه سوري ايمني داشته باشيم و با خاطرات خوب به استقبال بهار برويم.


آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today