ايرنا/ فرمانده انتظامي شهرستان بم از کشف بيش از پنج هزار قلم انواع مواد محترقه در بازرسي ماموران پليس امنيت عمومي اين شهرستان از چند واحد صنفي متخلف خبر داد.

سرهنگ اکبر نجفي، فرمانده انتظامي شهرستان بم روز يکشنبه با اعلام اين خير به رسانه ها افزود: برگزاري آيين چهارشنبه آخر سال به شکل نادرست موجب شده، روزهاي پاياني سال به روزهاي نگراني و اضطراب خانواده ها تبديل شود و گاهي هم شاهد حوادث غم بار باشيم.
وي تصريح کرد: در اين راستا طرح جمع آوري مواد محترقه با هدف شناسايي و دستگيري فروشندگان مواد محترقه توسط پليس در حال اجرا است که در همين رابطه، ماموران دايره نظارت بر اماکن عمومي در بازرسي از چند واحد صنفي، پنج هزار و ۲۸۰ قلم انواع مواد محترقه را کشف و واحدهاي متخلف را پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي کردند.
فرمانده انتظامي شهرستان بم با بيان اينکه روند بازرسي از اصناف در آستانه چهارشنبه سوري تا پايان سال استمرار دارد تاکيد کرد: به استناد مواد ۲ و ۱۲ قانون مجازات اسلامي، ساخت و خريد و فروش مواد منفجره و محترقه به طور غيرمجاز، جرم محسوب مي‌شود و مرتکبين برابر قانون مجازات خواهند شد و از مردم نيز انتظار داريم هرگونه خبر در اين رابطه را به پليس گزارش دهند.
وي اظهار داشت: خانواده ها به فرزندان خود در چهارشنبه آخر سال توجه بيشتري داشته باشند تا در صورت انجام رفتارهاي پرخطر از سوي يک تعداد اندک، شادي ايام پايان سال و نوروز به کام هيچکس تلخ نشود.
شهرستان بم در فاصله ۱۸۵ کيلومتري شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

آخرين خبر کرمان در اينستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar