تسنيم/ رئيس اتحاديه ميوه و تره بار همدان گفت: ۳۵ غرفه در نقاط مختلف شهر همدان براي توزيع ميوه شب عيد در نظر گرفته شده است.

رضا البرزي، رئيس اتحاديه ميوه و تره بار همدان در اين باره اظهار داشت: طبق روال هر سال سيب و پرتقال مورد نياز مردم با نرخ دولتي در 35 نقطه از شهر همدان عرضه مي‌شود. 
وي با تأکيد بر اينکه نرخ ميوه‌هاي دولتي شب عيد در ستاد تنظيم بازار تعيين مي‌شود تصريح کرد: هدف از توزيع اين ميوه‌ها ايجاد ثبات و تعادل در قيمت‌ها است.
وي با بيان اينکه فروش ميوه‌هاي دولتي از سه روز پاياني سال آغاز مي‌شود اظهار داشت: با توجه به شرايط کرونايي و خطر انتقال ويروس، غرفه‌ها در مناطق کم ترافيک شهر جانمايي شده است.
رئيس اتحاديه ميوه و تره بار همدان با اشاره به اينکه امسال قيمت ميوه‌هاي پاييزي نسبت به سال گذشته گرانتر شده است گفت: اما در بخش تره بار افزايش قيمت چنداني رخ نداده و حتي نرخ  برخي اقلام کمتر از پارسال است.
وي با اشاره به اينکه قيمت گوجه فرنگي و پياز نسبت به سال گذشته کاهش چشمگيري داشته است تصريح کرد: مردم بايد با خريد اين کالاها از کشاورزان حمايت کنند.
رئيس اتحاديه ميوه و تره بار همدان در واکنش به گراني پرتقال اظهار داشت: بخشي از گراني به علت افزايش هزينه‌هاي توليدي باغداران و بخشي هم بخاطر وجود دلالان سودجو است.
البرزي با بيان اينکه در حال حاضر بازار ميوه و تره بار همدان در رکود کامل به سر مي‌برد عنوان کرد: فعلا ميوه در اولويت خريد اين روزهاي مردم نيست و معمولا اوج خريد در دو روز پاياني سال است.
وي با تأکيد بر اينکه براي پيشگيري از گردش کرونا ويروس تمام کسبه و مردم موظف به استفاده از ماسک هستند يادآور شد: از همکاران تقاضا داريم در صورت ابتلا به علائم تنفسي و سرماخوردگي از حضور در محل کار خودداري کنند.


آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today