مهر/ استاندار آذربايجان غربي از خلع يد سرمايه گذاران فاقد اهليت معادن استان خبر داد.

محمدمهدي شهرياري، استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه برخي افراد به بهانه سرمايه گذاري و بدون اخذ مجوز اهليت سنجي، سرمايه‌هاي معدني استان را به تملک درآورده‌اند، اظهار کرد: سرمايه گذاران فاقد اهليت در معادن استان خلع يد مي‌شوند تا بستر براي افراد داراي اهليت لازم پاي کار بيايند.
وي با تاکيد بر توجه بيشتر متوليان امر به جلسات واگذاري معادن افزود: شکوفايي بخش معدن با تسامح و تعارف ميسر نمي‌شود و بايد در صيانت از بيت المال نبايد کوتاهي کنيم.
شهرياري افزود: با وجود نقش حوزه معدن در توليد و اشتغالزايي اين بخش در استان چندان رشد نکرده است که بايد هرچه سريع‌تر سرمايه گذاران فاقد اهليت خلع يد شوند و کميته‌هاي اهليت سنجي در واگذاري معادن دقت بيشتري به خرج دهند.
استاندار آذربايجان غربي گفت: استان در بعد معدن سرشار از منابع خدادادي است اما فعاليت خاصي براي بهره برداري و استفاده مناسب از اين منابع انجام نمي‌شود.
شهرياري خواستار تحرک بيشتر در استفاده از ظرفيت‌هاي مهم معدن استان شد و افزود: امروز برخي افراد با نيت‌هاي مختلف مجوزهاي طولاني مدت گرفته ولي در اين زمينه کاري نکرده‌اند که لازم است خلع يدشده و کار به اهل خود واگذار شود تا بيش از اين منابع ملي از بين نرود.
وي اهليت سرمايه گذاران در حوزه معدن را شرط لازم براي اعطاي مجوز عنوان کرد و گفت: اين اهليت بايد توسط مراجع ذيصلاح شامل توانمندي مالي، توجيه فني، اقتصادي و پيوست اجتماعي تأييد شود.
استاندار آذربايجان غربي ادامه داد: به دنبال افرادي باشيم که علاوه بر تخصص فني بنيه مالي نيز داشته باشند تا بتوانند اشتغال و سودآوري لازم را براي تحرک بخشي به توسعه استان فراهم کنند.

 


آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today