مهر/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي يزد از بازگشت وضعيت آماري بستري‌هاي مشکوک به کرونا در يزد به شرايط خيز سوم اين بيماري در آذرماه سال جاري خبر داد.

محمود نوري شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي يزد با اشاره به بستري ۱۸۵ بيمار مشکوک به کرونا در دوم آذرماه در بيمارستان‌هاي استان اظهار داشت: بعد از گذشت سه ماه، مجدداً امروز بستري‌هاي مشکوک به کرونا در بيمارستان‌هاي استان به ۱۸۴ تن رسيده است.
وي ادامه داد: اين در حالي است که در ۱۶ آذرماه تعداد بستري‌هاي مشکوک به کرونا در بيمارستان‌هاي استان به کمترين ميزان يعني ۱۳۵ بيمار رسيده بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي يزد عنوان کرد: در حال حاضر از اين تعداد ۳۵ نفر به دليل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري شده اند.
نوري شادکام اظهار داشت: با توجه به شناسايي موارد مثبت کروناي انگليسي در استان و سرعت انتقال بالاي ويروس جهش يافته و همزماني آن با روزهاي پاياني سال، همشهريان بيش از پيش شيوه نامه‌هاي بهداشتي را رعايت و براي کارهاي غيرضروري از حضور در اجتماعات جدا خودداري کنند.
وي تصريح کرد: هر چند وضعيت استان يزد زرد اعلام شده و سفر به اين استان بلامانع است؛ از هموطنان خواست براي حفظ سلامتي خود، عزيزانشان و جلوگيري از خيز خطرناک کرونا حتي الامکان در ايام عيد از رفت و آمدها خودداري کنند.

 

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today