ايسنا/ دبير ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر گفت: در استان بوشهر ۲۱ هزار نفر مبتلا به کرونا داشته ايم که تا کنون ۸۷۸ نفر فوت کرده اند و بستري فعلي استان نيز نزديک به ۱۰۰ نفر است.

سعيد کشميري، دبير ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در نشست ستاد استاني مبارزه با کرونا در خصوص بررسي روند کرونا گفت: در طول هفته گذشته يک سير نسبتا افزايشي در ميزان بستري هاي مشکوک گزارش شده و بالاي ۸۰ درصد بر تعداد بيماران استان افزوده است.
وي افزود: موارد مثبت هفتگي نيز شيبي رو به بالا دارد و طي ۷ روز اخير، در شهرستان بوشهر ميزان ابتلا دوبرابر شده که البته با بيماريابي بيشتري نيز همراه بوده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي بوشهر از کنترل جمعيت بيماران پس از مداخلات صورت گرفته در شهرستان‌هاي تنگستان، دشتستان و جم خبر داد و بيان کرد: در تمام شهرستان‌هاي استان بوشهر شيب افزايشي ابتلا به کرونا مشاهده شده اما بيشترين آمار مبتلايان به شهرستان ديلم اختصاص دارد و گناوه نيز در روزهاي آينده روند صعودي خواهد داشت.
کشميري با اشاره به عملکرد مطلوب استان بوشهر در طرح شهيد سليماني اظهار کرد: با تشکيل تيم‌هاي رهگيري درب منزل که به بيماران و افرادي که با آنها در تماس هستند خدمات ارائه مي‌دهند، ميتوان از شيوع بيماري جلوگيري کرد. در جريان همين طرح موردي داشتيم که يک بيمار ۱۶ نفر را مبتلا کرده بود و با فعاليت رهگيران همگي قرنطينه شده اند که اين موضوع نشان از اهميت اين تيم‌ها دارد.
دبير ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر تصريح کرد: تيم هاي مراقب در منزل نيز افرادي که نيازي به دارو، ارجاع به بيمارستان و يا تست پي سي ار(pcr) دارند را شناسايي مي کنند و تلاش داريم جلوي انتشار ويروس گرفته شود.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به رنگ بندي ستاد ملي مقابله با کرونا، جزاير کيش و قشم و استان‌هاي خوزستان، فارس و هرمزگان جز مقاصد گردشگري نيستند و ما اميدوار هستيم شهرستان‌هاي ما نيز در رنگ‌بندي کرونايي به گونه‌اي باشند که امکان سفر به آنها نباشد تا اين تعطيلات را پشت سر بگذاريم.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي بوشهر در پايان خاطرنشان کرد: ما بايد با تلاش بيشتر از دستاوردهايي که داشته ايم دفاع کنيم تا واکسيناسيون جامع انجام شود.

آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar