ایرنا/ بارش برف در پانزدهین روز از فروردین در حالی که درختان باغ‌های میوه در بسیاری از مناطق خلخال به گل و بار نشسته است، مرکز و مناطق تابعه این شهرستان را سفیدپوش کرد.

فرامرز فرض‌الله‌پور، رئیس اداره هواشناسی خلخال در این باره توضیح داد: با ورود سامانه سرد و بارشی از روز گذشته و آغاز فعالیت این سامانه در منطقه، بارش برف و باران در این شهرستان آغاز شده و بارش‌های روز گذشته و صبح امروز دمای هوای این منطقه را بطور محسوی کاهش داد.
فرامرز فرض‌الله‌پور از بارش بیش از پنج میلی‌متر برف و باران در خلخال خبر داد و افزود: با آغاز فعالیت موج بارشی در منطقه غیر از مناطق نیمه‌گرمسیری شهرستان که بارندگی به صورت باران بوده، سایر مناطق خلخال شاهد ریزش برف همراه با رطوبت بیش از 90 درصدی بوده است.
او اظهار کرد: حداقل دمای هوای امروز خلخال به 2 درجه زیر صفر رسید که در مقایسه با سردترین زمان روز قبل پنج درجه کاهش یافته است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال نیز از برفروبی مسیرهای کوهستانی و برفگیر این شهرستان به ویژه در جاده ارتباطی خلخال - اسالم و گردنه الماس واقع در این مسیر ارتباطی خبرداد و گفت: بارش برف در طول شب گذشته و بامداد امروز موجب یخبندان و لغزندگی جاده‌های کوهستانی این شهرستان شد.
بارش برف و باران پس از چند روز وزش باد گرم  موجب خوشحالی کشاورزان منطقه  شد.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today