اترک/ مدیر جهاد کشاورزی جاجرم گفت: در پایان سال گذشته کشاورزان جاجرمی به علت سرمازدگی 26 میلیارد تومان خسارت متحمل شدند.

ابوالفضل عباسیان، مدیر جهاد کشاورزی جاجرم با بیان اینکه ۲۶ میلیارد تومان خسارت ناشی از سرما به باغداران در پایان سال ۹۹ وارد شده است، اظهار کرد: یکی از دغدغه های باغداران شهرستان جاجرم خسارت ناشی از سرما در زمان گلدهی باغات هسته دار است.
وی افزود: هر ساله با توجه به گرم شدن هوا در پایان سال بنا به شرایط منطقه کویری جاجرم بسیاری از باغ‌های بادام، زردآلو و سایر درختان هسته‌دار خواب زمستانه خود را به اتمام رسانده و شروع به گلدهی می‌کنند.
عباسیان ادامه داد: با توجه به تغییرات در شرایط آب و هوایی با ریزش سرما متاسفانه به علت حساسیت بالا در زمان گلدهی بسیاری از درختان دچار سرما می‌شود و باغداران محصول یکساله خود را که برای آن هزینه و زحمت زیادی کشیده‌اند از دست می‌دهند که این امر باعث دلسردی باغداران شده است.
مدیر جهاد کشاورزی جاجرم خاطرنشان کرد: باغداران محصول خود را بیمه کرده و یا از سایر توصیه‌های کارشناسی از جمله استفاده از کودهای پتاسه و ... جهت افزایش مقاومت در سال‌های بعد استفاده کنند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today