ایرنا/ فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع) کرج گفت: مرحله اول طرح حاج قاسم سلیمانی در شهرستان کرج با کمک بسیجیان فعال در این طرح به ترخیص نوزاد شهیده مدافع سلامت از بیمارستان به پایان رسید.

سرهنگ پاسدار مجید زنجانی، فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع) کرج اظهار کرد: از آذر ماه سال گذشته طرح حاج قاسم سلیمانی  برای مقابله با کرونا در کشور و استان البرز از جمله کرج با مشارکت بسیجیان و کارکنان بهداشت و درمان اجرایی شد.
وی افزود: در اقدام هماهنگی که فرماندار کرج، شهرداری کرج، اتاق اصناف، شهرداری گرمدره و بعضی از شهرداری های شهرهای اقماری داشتند مقرر شد که مبلغی به عنوان هدیه به بسیجیان فعال در طرح شهید سلیمانی در کرج اهدا شود.
زنجانی گفت: همزمان با این تصمیم گیری، موضوع هزینه بالای ترخیص فرزند شهیده فرانک داوودی از یک بیمارستان خصوصی در تهران مطرح شد که با  همسر این شهیده مدافع سلامت ملاقاتی داشتیم.
فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع) کرج افزود: شهید مدافع سلامت فرانک داوودی  که اسفندماه سال گذشته به علت ابتلا به بیماری کووید ۱۹  در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود به علت وخامت حال پزشکان را بر آن داشت تا عمل سزارین بر روی وی انجام دهند.
وی بیان کرد: فرزند دختر این شهیده به نام «باران» در هفت ماهگی متولد شد که در این مدت به دلیل نارس بودن در یکی از بیمارستان های خصوصی تهران تحت  مراقبت درمانی قرار داشت و به همین دلیل پدر باران با هزینه سرسام آوری روبرو شد.
زنجانی اضافه کرد: در پی درخواست رییس بیمارستان شهید مدنی به منظور کمک به این خانواده، موضوع  با فرماندهان و بسیجیان فعال در طرح شهید سلیمانی کرج  در میان گذاشته که با موافقت آن ها مقرر شد که تمام مبالغ هدایای بسیجیان برای ترخیص باران از بیمارستان اهدا شود.
فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع) کرج با بیان اینکه بخشی از هزینه بیمارستان توسط خانواده پرداخت شده بود، گفت: حدود یک هزار و۴۰۰  بسیجی کرجی فعال در طرح شهید سلیمانی هدیه ۷۰ میلیون تومانی خود را به همین منظور اهدا کردند و روز گذشته باران از بیمارستان ترخیص و  در نبود مادر به آغوش پدر و بستگان رفت.
وی افزود: این هدیه حسن ختامی شیرین برای پایان مرحله اول طرح شهید سلیمانی در سال ۱۳۹۹ در کرج شد.
زنجانی گفت: طرح شهید سلیمانی در سال ۱۴۰۰ نیز تا ریشه کنی بیماری کووید ۱۹ ادامه خواهد یافت.
شهیده فرانک داوودی  از پرستاران بیمارستان شهید مدنی کرج چهارم اسفندماه سال گذشته بر اثر ابتلا به کووید۱۹ آسمانی شد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday