ایرنا/ فرماندار خمین با اشاره به وضعیت قرمز این شهرستان در رنگ‌بندی شیوع کرونا گفت: فعالیت اصناف گروه‌های ۲، سه و چهار در خمین تا اطلاع ثانوی و بهبود وضعیت این شهرستان تعطیل شد.

احمد طهرانی، فرماندار خمین در این باره اظهار کرد: انتظار می رود با تعطیلی اصناف گروه‌های ۲، سه و چهار وضعیت رنگ‌بندی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان را از قرمز به نارنجی و حتی زرد بازگرداند.
وی ادامه داد: گروه مشترک بازرسی وضعیت فعالیت مشاغل اعلام شده را رصد می‌کنند و در صورت تخلف از سوی اصناف، واحد صنفی متخلف مهر و موم و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
فرماندار خمین گفت: با توجه به افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان و تکمیل ظرفیت بیمارستان و بخش‌های ویژه و خستگی و کاهش توانایی مدافعان سلامت در ارائه خدمات به بیماران کووید۱۹ از شهروندان درخواست می‌شود موازین بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.
طهرانی اضافه کرد: شهروندان از تردد غیرضروری در سطح شهر خود داری کنند و در صورت انجام کارهای ضروری از ماسک استفاده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه دورهمی های خانوادگی یکی از عوامل مهم گسترش بیماری کرونا است، افزود: خانواده‌ها به طور جدی از حضور در اجتماعات خانوادگی و به ویژه جشن‌های عروسی پرهیز کنند. 
فرماندار خمین تاکید کرد: در صورت بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان، محدودیت‌های  تردد در سطح شهر و فعالیت اصناف افزایش پیدا می‌کند.
مشاغل گروه شغلی شماره ۲ شامل پاساژها، مراکز خرید، بازارهای روز، موارد فروش مواد غیرغذایی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مراکز شماره‌گذاری اتومبیل، مراکز طبخ غذا با پذیرش مشتری، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلای‌ها، مراکز فروش لوازم خانگی، قنادی و شیرینی فروشی‌ها، آب‌میوه و بستنی فروشی‌ها، آرایشگاه‌های مردانه، بازار فروش خودرو، فرش و موکت فروشی، خدمات چاپ دیجیتال، تزئینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی‌ها، اسباب‌بازی فروشی‌ها، عمده فروشی‌ها و خرده‌فروشی‌های پوشاک، پارچه‌ فروشی‌ها، پرده‌سراها، مراکز فروش مبلمان، کیف و کفش فروشی‌ها، مراکز فروش لوازم‌التحریر، خیاطی، خرازی، آتلیه و عکاسی‌ها، مشاوران املاک، فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی و مراکز فروش و عرضه خشکبار و آجیل است.
مشاغل گروه شغلی شماره سه شامل تالارهای پذیرایی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها، آموزشگاه‌های موسیقی و زبان، موزه‌ها، سینماها و تئاترها و مهدهای کودک می‌شود.
مشاغل گروه شغلی شماره چهار شامل باغ وحش‌ها و شهرهای بازی، مراکز تفریحی آبی و گیم‌نت‌ها است.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today