باشگاه خبرنگاران/ درب‌های ورودی و خروجی آرامستان اراک دوباره بسته شد.

با دستور ستاد مدیریت کرونای استان مرکزی درب‌های ورودی و خروجی آرامستان اراک، دوباره بسته شد.
بر این اساس فعالیت آرامستان‌ها و بقاع متبرکه و بازار‌های روزکلیه‌ی باشگاه‌های ورزشی، نمازجمعه ها ممنوع شده است.
بر اساس تصمیم ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی و ستاد ملی کرونا از پانزدهم فروردین ماه محدودیت تردد و فعالیت اصناف در شهر‌های قرمز و نارنجی اعمال و با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.
با توجه به این مصوبه و جدول رنگ بندی کرونا در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ که همه شهرستان‌های استان مرکزی در وضعیت قرمز و نارنجی قرار گرفتند محدودیت تردد و فعالیت اصناف در تمام شهر‌های استان مرکزی اعمال می‌شود.
بر این اساس، مقرر شد گروه‌های شغلی ۲، ۳، ۴ و بازار‌های سرپوشیده و باز، پاساژ‌ها، مراکز آموزشی، نماز‌های جمعه و جماعت، تالار‌ها و مراکز خرید از صبح یکشنبه ۱۵ فروردین برای مدت ۲ هفته تعطیل شوند و رفت و آمد در شهر‌های نارنجی و قرمز ممنوع شود.
همچنین مقرر شد ارگان‌های خدمات‌رسان با ۵۰ درصد نیرو و مشاغل غیر ضروری با یک سوم توان و کارمندان دولت با یک دوم نیروی انسانی در محل کار حاضر شوند.
برگزاری هر نوع آیین عزا و عروسی در رستوران‌ها و تالار باغ‌های شهر‌های قرمز و نارنجی استان مرکزی ممنوع بوده و مساجد شهر‌های قرمز و نارنجی اجازه برگزاری آیین‌های ترحیم ندارند.
هرگونه تجمع بیشتر از ۱۵ نفر در شهر‌های نارنجی و قرمز استان مرکزی ممنوع است و نیروی انتظامی طبق مصوبه باید با خاطیان برخورد می‌کنند.
ناوگان حمل و نقل عمومی هم موظف به فعالیت با ۵۰ درصد ظرفیت خود شدند.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today