ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پزشکان بخش غیردولتی و مطب دار این استان علیه ویروس کرونا واکسیناسیون می‌شوند.

محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این زمینه اظهار کرد: با توجه با اینکه بخشی از بار درمانی کشور بر عهده پزشکان بخش خصوصی است که این امر باعث شده این قشر پرتلاش حوزه سلامت، همواره در معرض ابتلا به بیماری کووید۱۹ قرار گیرند.
وی اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون افراد در معرض خطر، امکان تزریق واکسن به این عزیزان که بیش از ۵۰ سال دارند فراهم شده است.
وی ادامه داد: به همین منظور با هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان نظام پزشکی استان،‌ تزریق واکسن کرونا به پزشکان این بخش در برنامه واکسیناسیون استان قرار گرفت.
تاکنون حدود ۲ هزار دوز واکسن کرونا به این استان وارد شده است؛ در مرحله نخست، ۳۸۰ دوز واکسن کرونا وارد قم شده که در ۲ مرحله به ۱۹۰ نفر از کادر درمان تزریق شد؛ در این مرحله به کادر درمان و در مراحل بعد طبق دستورالعمل‌ها به سالمندان و جانبازان و کادر بهداشت تزریق می‌شود.
تاکنون ۲۸۰ دوز واکسن به جانبازان و خانواده شهیدان قم تزریق شده و همچنین ۲۰ نفر از عوامل آرامستان بهشت معصومه(س) نیز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
قم از ۲۵ اسفندماه سال گذشته از منطقه آبی وارد زرد کرونایی شد ‌و مسئولان ذی‌ربط درباره احتمال وخیم‌تر شدن وضعیت در صورت انجام سفر و دورهمی و دیدوبازدیدهای عید از سوی شهروندان و همچنین رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی هشدار داده بودند.
از ۱۳ فروردین‌ماه هم‌زمان با خیز چهارم کرونا در کشور، استان قم نیز از جمله مناطقی است که در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday