ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شناسایی ۶۵۱ نفر مثبت کرونایی در مدت ۲۴ ساعت، بیانگر روند انفجاری گسترش این ویروس در این استان است.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در زمان حاضر ۵۰۰ تخت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا دراستان بوشهر پیش بینی شده‌است که تخت‌های بخش اورژانس کرونایی پر شده و تخت خالی در این بخش‌ها وجود ندارد به همین دلیل مهمترین کاری که در این اپیدمی باید انجام داد پیشگیری است تا افراد بیش از این مبتلا نشوند.
وی ادامه داد: هرچند در زمان حاضر سه شهرستان این استان در وضعیت قرمز کرونایی و چهار شهرستان نیز نارنجی است؛ اما با کاهش تجمع و حلقه تماس و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی باز هم می‌توان مانع شیوع هرچه بیشتر این ویروس شد.
کشمیری بیان کرد: ابتلا در موج چهارم شیوع کرونا از مرحله خانوادگی فراتر رفته و به صورتی شده که اهالی یک روستا به یکباره به این ویروس مبتلا می‌شوند.
وی افزود: چنانچه کسی مبتلا به ویروس باشد و از قرنطینه خارج و منجر به ابتلا و شاید مرگ افراد دیگر شود، آن شخص مدیون است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در باره واکسن گرونا گفت: تاکنون ۱۰ هزار دوز واکسن وارد استان بوشهر شده‌است و به زودی نیز محموله جدیدی وارد می‌شود؛ اما با توجه به وجود برخی مشکلات در زمینه واردات این واکسن تا زمان اینکه تولید واکسن داخلی مراحل مختلف تولید را طی کند و به تولید انبوه برسد راهی جز پیشگیری وجود ندارد.
کشمیری اضافه کرد: در تزریق واکسن اولویت با کادر درمان و بهداشت، پرستاران، پزشکان، کارکنان آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی و مراکز بهداشت است و در کنار این افراد تالاسمی، دیالیز، سرطانی‌ها و سالمندانی که در خانه سالمندان هستند واکسن دریافت کرده‌اند.
وی یادآور شد: بخش جدیدی از واکسن که قرار است وارد شود نیز در اختیار نظام پزشکی قرار می‌گیرد و بخشی نیز به پاکبان‌هایی که به پسماند عفونی سر و کار دارند، تزریق می‌شود.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در مورد اجرای محدودیت‌ها گفت: براساس تعریف محدودیت‌های هوشمندانه همه دستگاه‌های اجرایی در زمینه دورکاری‌ها، اصناف و گروه‌های شغلی باید مطابق با قانون نسبت به اجرای محدودیت‌ها اقدام و نباید منتظر دستورالعمل و بخشنامه باشند.  
کشمیری با اشاره به ابتلای ۳۵ نفر از کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر به کرونا، تاکید کرد: براساس محدودیت‌های هوشمند همه مسائل آموزشی حضوری، مراسم‌ فرهنگی و مذهبی، کافی نت و گیم نت‌ها، قهوه خانه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها و تالارها و اصناف بجز سوپرمارکت‌ها و نانوایی‌ها به مدت دو هفته تعطیل هستند.
وی گفت: برگزاری جشن تولد، میهمانی، شرکت در تورهای سیاحتی و سایر موارد دیگر از نیازهای روحی همه انسان‌ها است و هیچ کسی بدون این نیازها دوام ندارد؛ اما در زمان حاضر شرایط غیر عادی است و این شرایط و اتفاق برای کل دنیا رخ داده‌است پس همه باید با کمک هم تاب آوری را بیشتر و کاری کنیم که به عزیزان خودمان و دیگران آسیب نرسد.
دبیرستاد مقابله با کرونا استان بوشهر یادآور شد: در زمان حاضر ۲۳۹ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این شمار ۲۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و ۹ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar