باشگاه خبرنگاران/ در آذربایجان غربی سه شهرستان در وضعیت قرمز و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

علی مصطفوی، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، از امروز سه شنبه چهاردهم فروردین ماه ۱۲ شهر استان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارند که شامل سه شهر با وضعیت قرمز و ۹ شهر با وضع نارنجی است.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان های ارومیه، خوی و نقده ادامه دارد و شهر‌ستان های میاندواب و شوط به جمع شهرستان ها با وضعیت زرد پیوستند.
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: در شهر‌های پیرانشهر، ماکو، سردشت، پلدشت، اشنویه، بوکان و چالدران در شمال و جنوب استان نیز وضعیت نارنجی حاکم است.
مصطفوی اضافه کرد: همچنین پنج شهر‌ستان از جمله مهاباد، سلماس، تکاب، شاهین دژ و چایپاره در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند که شهروندان این مناطق باید با رعایت موارد بهداشتی از تغییر وضعیت آن‌ها به نارنجی جلوگیری کنند.
وی با اعلام هشدار جدی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: استفاده از ماسک و پرهیز از تجمع به ویژه اجتناب از سفر‌های غیرضروری به شهر‌های نارنجی و قرمز از جمله مهمترین اقداماتی است که باید رعایت شود.
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مرتبط نیز نسبت به اجرای محدودیت‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت شهر‌ها از جمله دورکاری ادارات، تردد‌های شبانه و فعالیت صنوف اهتمام ویژه داشته باشند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today