ایرنا/ فرماندار ویژه ملایر با اشاره به خروج ملایر از وضعیت زرد و قرار گرفتن در شرایط نارنجی کرونا گفت: از روز سه‌شنبه محدودیت‌های جدید متناسب با شرایط نارنجی طبق مصوبات ستاد ملی کرونا در این شهرستان اعمال و تا ۲ هفته قابل اجرا است.

قدرت‌الله ولدی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر در این باره اظهار کرد: با توجه به روند صعودی شیوع ویروس کرونا آن هم از نوع جهش یافته انگلیسی و تبدیل وضعیت ابتلا از پلکانی به آسانسوری، ملایر هم اکنون در وضعیت خطرناک کرونا قرار دارد و قرمز شدن این شهرستان تا پایان هفته دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه با همراهی مردم، کسبه و اصناف، در حدود ۲ ماه گذشته شرایط ثابتی در کرونا با وضعیت زرد داشتیم، تاکید کرد: سفرها و دید و بازدیدهای نوروزی، ورود مهمانان به ملایر و دورهمی‌های فامیلی و خانوادگی در ایام تعطیلات فروردین، ۸۰ درصد عامل خیز دوباره کرونا و قرار گرفتن در پیک چهارم کرونا است.
فرماندار ویژه ملایر افزود: در همین راستا طبق مصوبات ستاد ملی کرونا، مشاغل گروه‌های سه و چهار به مدت ۲ هفته در این شهرستان تعطیل است و تنها مشاغل گروه یک و ۲ و واحدهای تامین کننده کالاهای اساسی و ضروری مردم مجاز به فعالیت هستند.
ولدی با اشاره به فعالیت مجدد تیم‌های ۱۵ گانه نظارت و بازرسی در سطح شهر و برخورد جدی با هرگونه تخلف بیان کرد: تمامی مراسم‌های مذهبی و مناسبت‌ها، اجتماعات، آموزش‌های حضوری، مساجد و مصلی‌ها، نمازهای جمعه و جماعت، آرایشگاه‌های زنانه، سینما و تئاتر، حوزه‌های علمیه، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و تالارهای پذیرایی به مدت ۲ هفته تعطیل است.
وی با اشاره به تشدید کنترل ورودی و خروجی‌های شهر توسط پلیس ادامه داد: علاوه بر مسدود بودن ورودی‌های ملایر در میدان و پل انقلاب، میدان استقلال و میدان تعاون، ورودی‌های سه شهر زنگنه، جوکار و سامن نیز که در مسیر تردد قرار داردند، توسط پلیس مسدود خواهد شد.
معاون استاندار همدان گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، خروج خودروهای بومی از شهرستان و همچنین ورود خودروهای با پلاک غیربومی از شهرهای نارنجی و قرمز به این شهرستان ممنوع است و مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی خواهند شد و در صورت سرپیچی، خودروهای متخلف توسط پلیس متوقف می‌شود.
ولدی تاکید کرد: ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد همچنان قابل اجرا است و برای خودروهای متخلف جریمه ۲۰۰ هزار تومانی توسط پلیس و دروبین‌های نظارتی در سطح شهر اعمال خواهد شد.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today