باشگاه خبرنگاران/ کارشناس مرکزپیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: امروز کاهش دما در شمال غرب و وزش باد و گردوخاک در شرق استان کرمان پیش بینی می‌شود.

مریم سلاجقه، کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اعلام اینکه امروز کاهش دما در شمال غرب و  وزش باد و خیزش گردوخاک در شرق پدیده غالب است، اظهار کرد: کاهش دما تا صبح روز چهارشنبه در استان ادامه دارد و کشاورزان هوشیار باشند.
وی با اعلام اینکه احتمال خسارت سرمازدگی به محصولات باغی و زراعی دور از انتظار نیست، بیان کرد: تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی(تولید دود، بخاری باغی، آبیاری سطحی، روش‌های مولد مه و باد و غیره) انجام شود.
سلاجقه افزود: محافظت از کندو‌های زنبور عسل در برابر وزش باد و سرمازدگی و تنظیم دما در سالن‌های پرورشی و گلخانه‌ها توصیه می‌شود.
کارشناس مرکزپیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان ابراز کرد: در حالی که مردم عنبرآباد، طی ۲۴ ساعت گذشته با ۳۵ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را در استان پشت سر گذاشته اند، شهربابک و لاله زار با دمای سه درجه سانتیگراد زیر صفر، خنک‌ترین مناطق استان بوده اند.
وی، حداقل دمای امروز شهر کرمان را دو درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۲۴ درجه سانتیگراد می‌رسد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar