فارس/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان از دستگیری ۲ شکارچی خاطی میش در منطقه حفاظت شده انگوران از توابع ماهنشان، خبر داد.

اسماعیل قلی‌زاده، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان با اشاره به اینکه با توجه به قرار گرفتن در فصل بهار و افزایش حضور مردم در طبیعت نظارت بر حیات وحش و مناطق حفاظت شده استان افزایش می‌یابد، بیان کرد: از مردم درخواست می‌شود هنگام حضور در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع از هر گونه دستکاری در طبیعت خودداری کنند.
وی با اشاره به خطر ریختن زباله در دل طبیعت و آسیب زدن به حیوانات حاضر در آن گفت: از مردم درخواست می‌شود از روشن کردن و باقی گذاشتن آتش در دل طبیعت خودداری کنند.
قلی‌زاده در ادامه با اشاره به اینکه در تاریخ 22 اسفند‌ماه سال گذشته مامورین یگان حفاظت محیط زیست در سرمحیط بانی انگوران در حین گشت و کنترل و پایش مستمر در پناهگاه حیات وحش انگوران دو متخلف را که یک رأس میش وحشی را در اراضی روستای «حاج اکنیک» با شلیک گلوله زخمی شده و به دنبال کشف لاشه آن، بودند را مشاهده کردند، گفت: بعد از جستجو و تعقیب این متخلفان با پیاده روی حدود یک ساعته شکارچیان با دیدن مامورین با رها کردن وسایل خود متواری شدند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: شکارچیان با به جا گذاشتن کوله پشتی و سلاح ته پر تک لول قاچاق غیرمجاز و لاشه شکار شده از محل متواری شدند.
وی با اشاره به اینکه پس از سپری شدن حدود سه هفته با پیگیری، این متخلفان شناسایی شدند، عنوان کرد: به زودی این متخلفان برای رسیدگی پرونده به مراجع قضایی ارجاع خواهند شد.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today