فارس/ رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: با توجه به وضعیت قرمز اصفهان گروه‌های شغلی دو، سه و چهار تعطیل و بقیه باید با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت کنند.

رسول جهانگیری، رئیس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه با توجه به وضعیت قرمز اصفهان گروه‌های شغلی دو، سه و چهار تعطیل و بقیه باید با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت کنند، اظهار کرد: در وضعیت قرمز بیشتر مشاغل صنفی تعطیل می‌شوند.
وی با بیان اینکه به گفته مسؤولان وزارت بهداشت اصناف حدود ۱۱ درصد در انتقال ویروس سهیم هستند، افزود: اصناف به علت اینکه بیشتر در دید مردم هستند، در هنگام خطر و وضعیت قرمز برای آگاهی مردم پرچم تعطیلی اصناف را بالا می‌برند.
رئیس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه از اصناف درخواست داریم ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مشتریان خود نیز تذکر دهند، گفت: اصناف اصفهان بیشترین قانون‌مندی را در کشور از لحاظ رتبه‌بندی رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا داشته‌اند؛ بیشتر اصناف طی ۱۴ ماه گذشته به دلیل رکود و تورم اقتصادی فعالیت عادی خود را نداشته‌اند و همه کسبه عملاً از کرونا آسیب دیده‌اند و برخی اصناف یک سوم، بعضی ۵۰ درصد و بعضی مانند تالارها، سفره‌خانه‌های سنتی، کافی‌شاپ‌ها و قهوه‌خانه‌ها و مشاغل تجمعی بیکار شده‌اند.
جهانگیری با بیان اینکه مسؤولان دولتی و متولیان امور باید به اصناف آسیب دیده در ۱۴ ماه گذشته کمک و رسیدگی کنند، بیان کرد: اصناف از ابتدا حامی انقلاب و کشور بوده‌اند و در جنگ، سیل و زلزله و حوادث طبیعی کمک کرده‌اند، در حال حاضر هم توقع صدقه و کمک بی‌بازگشت ندارند.
رئیس اتاق اصناف اصفهان با تأکید بر اینکه دولت باید در مالیات و بیمه اصناف آن‌ها را همراهی کند، خاطرنشان کرد: حدود ۲۵۰ هزار واحد صنفی در سطح استان اصفهان داریم که از این تعداد بین ۳۵ تا ۴۰ درصد آن واحد‌های تولیدی و خدمات فنی هستند و مابقی خدمات توزیعی هستند، از ۲۵۰ هزار واحد صنفی بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنفی متعلق به شهرستان اصفهان است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today