فارس/ مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شروع پروژه محور فارسان ـ دشتک از سال ۸۶، گفت: این پروژه در سال جاری ۳۲۵ میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد.

حسینعلی مقصودی، مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه محور فارسان ـ دشتک در سال جاری ۳۲۵ میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد، بیان داشت: متأسفانه سال گذشته علی‌رغم اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی مصوب، فقط ۷۰ میلیارد ریال تخصیص داده شد.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این در حالی است که امروز ما با مشکلاتی همچون افزایش قیمت مصالح برای پروژه روبه ‌رو هستیم.
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این پروژه ۴۰ درصد است، افزود: امیدواریم امسال بتوانیم تخصیص مناسبی را برای این پروژه بگیریم و لاینینگ تونل این محور به اتمام برسد و ادامه عملیات پروژه به سمت خوزستان به مناقصه گذاشته شود.
مقصودی با اشاره به شروع این پروژه از سال ۸۶، اضافه کرد: سال‌های اولیه اعتبار پروژه بسیار ضعیف بود و تا سال گذشته جمع مبلغ تخصیص داده شده ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است که عمده این رقم مربوط به دوسال پایانی است.
وی گفت: علی‌رغم کمبود اعتبار، خاکبرداری ۱۳ کیلومتر مسیر به سمت فارسان و همچنین حفاری و بخشی از لاینینگ و دیوارکشی تونل این محور انجام شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: تکمیل این محور،  تسهیل ارتباط مرکز کشور با خوزستان و کاهش طول مسیر و حذف بسیاری از نقاط حادثه‌خیز را به دنبال خواهد داشت.


آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday