ایسنا/ طی نشستی با حضور استاندار خراسان‌ جنوبی، روند اجرای پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به استان مورد بررسی قرار گرفت.

بحث و تبادل نظر پیرامون روند اجرای کار، پیشرفت فیزیکی پروژه انتقال آب به استان و برنامه‌های پیمانکار برای شتاب بخشی به کار پروژه از مهم‌ترین دستورکارهای این نشست بود.
استاندار خراسان جنوبی، امروز سه شنبه ۱۷ فروردین در این نشست با اشاره به اینکه خراسان جنوبی، استانی کم بارش و کم آب است، اظهار کرد: انتقال آب به استان، اتفاق بزرگی در راستای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای منطقه است.
ملانوری ضمن تشکر از نظر مساعد دولت مبنی بر اجرای این پروژه و انتقال آب به خراسان جنوبی، گفت: اجرای این طرح به ما کمک می‌کند از آب خلیج‌ فارس در رفع نیاز صنایع و معادن استان استفاده کنیم.
این نشست با حضور اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به خراسان جنوبی برگزار شد.
شایان ذکر است؛ ۲۴ اسفندماه سال ۹۹ و طی مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های ملی وزارت صمت که به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور رئیس جمهور برگزار شد، طرح انتقال آب خلیج فارس به خراسان جنوبی به طور رسمی آغاز شد.
در جریان مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های ملی وزارت صمت که قطعه دوم خط یک انتقال آب خلیج فارس به سرچشمه و قطعه سوم خط یک انتقال آب خلیج فارس به اردکان به بهره برداری رسید، به صورت همزمان، عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب خلیج‌فارس به استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی، همچنین عملیات اجرایی خط سوم انتقال آب خلیج‌فارس به استان اصفهان و عملیات اجرایی انتقال آب دریای عمان از چابهار به زاهدان نیز آغاز شد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today