پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا البرز از شناسایی و دستگیری باندی سه نفره که با تبلیغات گسترده در فضای مجازی و بدون مجوزهای لازم از وزارت بهداشت اقدام به انجام تست کرونا در منزل می کردند، خبر داد.

سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتا البرز اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و انجام تست‌های این بیماری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های مجاز به جهت جلوگیری از گسترش این بیماری در سطح جامعه، گاها افراد کلاهبرداری هم هستند که از چنین رویدادهایی سوءاستفاده نموده و اقدام  به کلاهبرداری می کنند.
وی بیان کرد: در همین راستا کارشناسان این پلیس در پی رصد و گشت‌‌زنی‌های مستمر و شبانه روزی کاربری را در یکی از سایت های واسطه‌ای اقدام به تبلیغ واحی تست سریع کرونا در منزل با جوابدهی آنی توسط پزشک کرده بود شناسایی کردند، بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.
رئیس پلیس فتا البرز ادامه داد: با بررسی‌های تخصصی بر روی اکانت مورد نظر، مشخص شد اعضای این باند سه نفر هستند که یکی از آنها مسئول تبلیغ و فریب افراد برای انجام  تست کرونا در فضای مجازی را برعهده دارد و دو نفر دیگر نقش پزشک و کمک پزشک را بازی می کنند.
سرهنگ جلیلیان تصریح کرد: به جهت حساسیت موضوع و در خطر بودن جان شهروندان، موضوع  خارج از نوبت در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت و پس از اقدامات سایبری و فنی باند پزشکان قلابی در یکی از مناطق جنوبی کرج مورد شناسایی قرار گرفت و پس از اخذ مجوز مقام قضایی در یک عملیات غالفگیرانه متهمان دستگیر شدند و در همین رابطه مقداری لوازم پزشکی تست کرونا در محیط غیربهداشتی از مخفیگاه آن‌ها کشف و ضبط  شد.
وی با اشاره به اینکه متهمین دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند، گفت: هموطنان به هیچ عنوان برای انجام تست کرونا به تبلیغات اغواگرایانه در شبکه‌های اجتماعی و سایت های خدماتی توجه نکنند، چرا که تنها مرجع قانونی در حوزه تست و درمان بیماری کرونا مراکز درمانی هستند که مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت دریافت کرده باشند.
رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday