ایسنا/ دهیار روستای اشترمل تویسرکان گفت: با توجه به کوهستانی بودن منطقه بیش از ۲۰ سال است که روستا با مشکل خشکسالی مواجه است و مردم برای تأمین آب شرب مشکل دارند.

حمید ترکاشوند، دهیار روستای اشترمل تویسرکان در این باره اظهار کرد: در حال حاضر آب از چند چاه و چشمه روستا از شب تا صبح انبار و روزی دو ساعت برای استفاده مردم باز می‌شود و در اصل آب شرب روستا جیره‌بندی است.
وی مطرح کرد: با پیگیری‌های نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی قرار شده تا آخر تابستان آب مورد نیاز اهالی از سد تأمین شود.
ترکاشوند درباره راه دسترسی به روستا و وضعیت کوچه‌های آن بیان کرد: در این موارد مشکل حادی وجود ندارد اما با توجه به ملی شدن روستا در حوزه منبت گلریز باید بهسازی و جدول کشی انجام شود. 
وی با بیان اینکه روستای اشترمل طبق سرشماری سال ۹۵ تعداد ۱۷۷۴ نفر جمعیت دارد، گفت: اشتغال ۹۰ درصد اهالی روستا تولید مبل منبت است و افراد مسن به صورت سنتی به کشاورزی مشغول هستند که گردو و انگور جزء محصولات تولیدی آنها محسوب می‌شود.
دهیار روستای اشترمل در پایان مطرح کرد: تا سال ۹۶ به طور قطع می‌شد گفت این روستا بیکار ندارد اما در حال حاضر خطر بیکاری منطقه را تهدید می‌کند و اگر به همین منوال پیش برود مشکلات بیشتری در این زمینه پیش می‌آید.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today