ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: تاکنون ۸۸۰۰ دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۲۰۰۰ دز واکسن به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تخصیص یافته که در چهار مرحله دریافت شده و در اختیار شهرستان ها برای تزریق گروه های هدف اعلامی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: تا به امروز با توجه به معرفی و شناسایی افراد دارای اولویت حدود ۸۸۰۰ دز تزریق شده است که شامل کادر درمان بیمارستان های بستری کننده کرونا، کادر فوریت های پزشکی، سالمندان، جانبازان، غسالان، کادر بهداشت مراکز ۱۶ ساعته و آزمایشگاه های کرونا است.
آقازاده خاطرنشان کرد: واکسیناسیون بر حسب اولویت های سند کشوری ادامه دارد و فراخوان به منظور ثبت نام افراد جامعه در سامانه های الکترونیک بهداشت بوده تا از این طریق افراد اولویت دار با توجه به سند واکسیناسیون کشوری احصاء و نسبت به برنامه ریزی و برآورد امکانات اقدام شود تا در اینده ای نزدیک ان شاءلله واکسیناسیون به عمل آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بااشاره به وضعیت ابتلای کرونا در استان، افزود: طبق آخرین آمار، ۷۴۵ بیمار حاد تنفسی در استان بستری است که از این تعداد ۳۷۹ مورد بستری مشکوک و مابقی قطعی هستند. 
وی با بیان اینکه ۸۶۹ مورد مبتلای جدید به کووید ۱۹ در استان ثبت شده است، اظهار کرد: مجموع مبتلایان در استان به ۱۲۶ هزار و ۵۱۷ مورد رسیده است. 
آقازاده با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی، تصریح کرد: با ثبت ۶ فوتی جدید، مجموع فوتی ها در اثر ابتلا به کرونا در استان ۳۸٠۸ مورد است. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به رنگ بندی استان از لحاظ شیوع کرونا، اعلام کرد: شهرهای ارومیه، نقده و خوی قرمز، ماکو، پلدشت، چالدران، میاندوآب، پیرانشهر، سردشت، اشنویه و بوکان نارنجی و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند. 

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today