ایسنا/ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به پیک جدید کرونا در کردستان، گفت: این پیک در استان شروع شده و روند صعودی ابتلا به این بیماری باردیگر آغاز شده است.

ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: سرعت پیشرفت پیک جدید کرونا بسیار بالا است که می‌توان گفت به دلیل کرونای جهش یافته این پیک از پیک قبلی سرعت گسترش بیشتری داشته باشد و افراد زیادی را  مبتلا کند.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از نمونه های آزمایشی در استان از نوع ویروس جهش یافته است، افزود: مسافرت و دید بازدید در ایام نوروز موجب شده که درصد گسترده ای از این آلودگی، انتقال ویروس را چندین برابر کند و وارد اپیدمی جدید شویم.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در خصوص رنگ‌بندی شهرها از لحاظ کرونا، بیان کرد: به احتمال زیاد طی چند روز آینده با توجه به آمار مبتلایان استان به سمت قرمز پیش برود.
لازم به ذکر است؛ در حال حاضر ۲۹۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری که ۴۳ نفر از آن‌ها در بخش ویژه(آی سی یو) هستند.
مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان از مردم درخواست دارند همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online