باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: یک فرد مبتلا به کرونای انگلیسی، ۶۷ نفر از کارکنان یک شرکت صنعتی را گرفتار بیماری کرد.

محسن عظیمی‌نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور اظهار کرد: چهارم فروردین یک مرد ۷۰ ساله به عنوان نخستین مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در نیشابور شناخته شد که آزمایشی که از اعضای خانواده وی گرفته شد، نشان داد ۹ نفر آنان به این ویروس مبتلا شده اند.
وی با اشاره به سرعت بالای سرایت ویروس کرونای انگلیسی، افزود: یکی از فرزندان این فرد در شرکتی صنعتی مشغول کار بود که متاسفانه ۶۷ نفر از افرادی را که در آن مجموعه با او ارتباط مستقیم داشتند، به این ویروس مبتلا کرده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: اکنون با مثبت شدن پاسخ آزمایش این افراد، درخواست تعطیلی این کارخانه را داده ایم تا از ۵۰۰ نفر کارکنان این مجموعه صنعتی آزمایش گرفته شود.
عظیمی نژاد بیان کرد: ظرفیت بیمارستانی ما محدود است و شهروندان باید بیشتر مسائل بهداشتی را رعایت کنند. علائم مبتلایان به کرونا در نیشابور بیشتر گوارشی است و افراد مبتلا دارای حالات تهوع، استفراغ و اسهال بوده‌اند.
وی تصریح کرد: بیش از این ۳۵ مبتلا به کرونای انگلیسی در نیشابور شناسایی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بودند که از این تعداد پنج نفر به روش لوله‌گذاری در مجرای تنفسی، اکسیژن رسانی می‌شوند و حدود ۶۰ درصد از آزمایش‌های کرونا در این شهرستان مثبت است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تاکید کرد: سرعت سرایت ویروس انگلیسی در نیشابور بالاست و شهروندان باید به استفاده از ماسک و شرکت نکردن در دورهمی‌ها مخصوصا همنشینی با کسانی که در روز‌های گذشته به مسافرت رفته‌اند توجه جدی داشته باشند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar