ایرنا/ رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی گفت: شمار مبتلایان و بستری‌های در بخش ویژه کرونای بیمارستان زینبیّه(س) شهر خورموج مرکز این شهرستان روند صعودی دارد، طوری که ظرفیت این بخش در حال تکمیل شدن است.

پرویز احمدی، رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتی با اشاره به افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در فروردین ماه جاری، اظهار کرد: با وجود تاکیدهای فراوان، به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به ویژه تشکیل دورهمی‌ها و حضور در تجمع‌ها، همگام با افزایش موارد ابتلای به کرونا شاهد افزایش موارد بستری مبتلایان در بخش ویژه کرونا هستیم.
وی اضافه کرد: سهل انگاری در استفاده از ماسک، حضور در تجمع‌هایی نظیر مراسم عروسی و تشییع جنازه و تشکیل مجالس مهمانی و دورهمی مهمترین عوامل شکل‌گیری زنجیره‌های انتقال کرونا است.
احمدی تاکید کرد: در صورت پایبند نبودن به توصیه‌های پیشگیرانه کرونا و ادامه روند صعودی مبتلایان و موارد بستری، شاهد روزهای سختی در حوزه سلامت شهرستان خواهیم بود که می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را برای مردم و خانواده‌ها درپی داشته باشد.
فرماندار دشتی گفت: در فروردین ماه امسال شاهد روند صعودی بیماران کرونا در دشتی بوده‌ایم و بیماری کرونا در این شهرستان حالت انفجاری و جهشی دارد که عامل اصلی آنها دورهمی‌های خانوادگی و مراسم تشیع وختم و عروسی است.
عبدالله نادری افزود: در هفته گذشته در چند مورد دورهمی خانوادگی ۲۲ نفر در شهرهای کاکی و شنبه به کرونا مبتلا شده‌اند.
وی اضافه کرد: شمار مبتلایان به کرونا در دشتی در فروردین ماه امسال نسبت به ماه گذشته بیش از چهار برابر شده‌است.
فرماندار دشتی تاکید کرد: باید نظارت و بازرسی‌ها تشدید و از برگزاری هرگونه مراسم ختم و عروسی پرهیز شود.
وی افزود: هر اداره‌ و نهادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند برخورد خواهد شد و مسئولیت این امر با مدیر دستگاه مربوطه است.
نادری بیان کرد: از امروز همه مسیرهای منتهی به آرامستان های شهرستان بسته می‌شود و از هرگونه تجمع برای تشییع و مراسم ختم جلوگیری خواهد شد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar