ایرنا/ سرپرست پلیس فتا البرز گفت: اعضای باند پزشکان قلابی که با تبلیغات گسترده درفضای مجازی و بدون مجوز از وزارت بهداشت اقدام به انجام تست کرونا می کردند در این استان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ رسول جلیلیان، سرپرست پلیس فتا البرز اظهار کرد: با توجه اوج گیری دوباره  ویروس کرونا و انجام تست های این ویروس در مراکز درمانی و بیمارستان ها، برخی افراد از این فرصت سوءاستفاده  کرده و اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان دریافت تست کرونا می کنند.
وی خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا در پی رصد و گشت‌های مستمر دراین زمینه یک سایت متخلف در فضای مجازی شناسایی کردند که اقدام به انجام تست کرونا در منزل با جوابدهی توسط پزشک می کرد.
جلیلیان گفت: بررسی های ویژه پلیس نشان داد که اعضای این باند ۲ نفر هستند که یکی از آنها مسوول تبلیغ انجام تست در فضای مجازی بوده و نفر دیگر نیز به عنوان پزشک خود را در مکان های مورد نظر  معرفی می کرد.
سرپرست پلیس فتا البرز بیان کرد: به دلیل حساسیت موضوع ودر خطر بودن جان شهروندان، سریعا این باند شناسایی و در یکی از مناطق کرج با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و از مخفیگاه آنها مقادیر زیادی لوازم پزشکی تست کرونا در محیطی غیربهداشتی کشف شد.
وی افزود: متهمان دستگیر شده با پرونده تشکیل شده تحویل مراجع قضایی شدند.
جلیلیان تاکید کرد: هرگونه تبلیغ برای فروش واکسن کرونا در فضای مجازی ممنوع بوده و پلیس فتا با این موضوع برخورد خواهد کرد.
سرپرست پلیس فتا البرز از عموم مردم خواست چنانچه به موارد این چنینی برخورد کرده مراتب را به واحد مشاوره پلیس فتا استان البرز با شماره تماس ۲۱۸۲۷۱۲۹  و یا سایت پلیس فتا گزارش کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday