ایرنا/ نخستین واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان یزد به بهره‌برداری رسید.

در این آیین ۴۰ واحد مسکونی طرح نواب که عملیات اجرای آن توسط اداره‌کل راه وشهرسازی با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ظرف مدت ۱۱ ماه انجام شد، مورد بهره برداری قرار گرفت.
وزیر راه و شهرسازی در این آیین گفت: در ۲ مرحله ثبت نام در قالب طرح اقدام ملی مسکن در مجموع ۵۳۶ هزار متقاضی واجد شرایط دریافت واحدهای این طرح مشخص شده که فعالیت های مربوط به واحدهای مسکونی این متقاضیان طبق برنامه با همکاری بخش‌های مختلف پیگیری می شود.
محمد اسلامی افزود: برای سرعت بخشیدن به اجرای این طرح که مورد نیاز کشور و جزو توصیه‌های مقام معظم رهبری است، همکاری همه بخش‌ها در صدور پروانه ساخت و ساز تا اجرا باید افزایش یابد.
وی اظهار کرد: برای ساخت مسکن مناسب و استاندارد باید از دانش روز استفاده شود و رونق در ساخت و ساز نقش مهمی تحرک بخش های مختلف اقتصادی دارد.
همچنین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در بودجه امسال ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای کمک ساخت مسکن مورد نیاز در سطح کشور پیش بینی شده که مصوبه شورای پول و اعتبار را نیز دارد.
علی نیکزاد افزود: بر اساس طرح جامع مسکن، سالانه به ۱.۲ میلیون واحد مسکونی در کشور نیاز است و تاکنون اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته و برای اجرای تمامی برنامه‌ها به عزمی راسخ نیاز مبرم است.
وی بیان کرد: ساخت مسکن و توجه به این مقوله بهترین راه برای خنثی‌کردن تحریم و فشار اقتصادی است، چون رونق آن موجب تحول در امور مختلف می‌شود.
استاندار یزد نیز در این آیین گفت: ساخت ۴۰ واحد مسکونی در ۱۱ ماه با رعایت تمامی اصول فنی و استانداردها در این استان برای نخستین بار در جریان اجرای طرح اقدام ملی مسکن، اقدامی کم نظیر است.
محمدعلی طالبی افزود: برای سرعت بخشیدن به ساخت و سازها در قالب این طرح در استان یزد، همکاری خوبی بین متولیان امور و متقاضیان وجود دارد و امیدوارم نیاز متقاضیان مسکن از طریق اجرای این طرح تامین شود.


آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today