فارس/ رئیس کل دادگستری استان کردستان بر ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل تاکید کرد و گفت: 9 هزار و 700 پرونده در چهارماهه پایانی سال 99 در دادگستری استان مختومه شد.

حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی، رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: ‌با توجه به شعار سال 1400 توسط مقام معظم رهبری که بر محور تولید است ضروری است همکاران قضایی در رسیدگی به پرونده های واحدهای تولیدی سرعت بیشتری به عمل آورده و کلیه واحدهای تولیدی تعطیل شده استان توسط ستاد اقتصاد مقاومتی شناسایی شده و سریعا رسیدگی و تعیین تکلیف شوند.
وی ضمن تاکید بر لزوم برخورد با مقوله قاچاق که از موانع اصلی تولیداست، گفت: در استان کردستان باید مقوله قاچاق سازمان یافته با کمک نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشف و با آن برخورد شود.
حسینی با بیان اینکه مبارزه با فساد از سیاست‌های محوری دستگاه قضایی است، گفت: طبق دستور قوه قضاییه فساد نباید در هیچ سازمانی رخنه کند و ما نیز در استان کردستان تمام توان خود را برای تحقق این مهم بکار گرفته‌ایم و در این مسیر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در کشف فساد بسیار حائز اهمیت است.
رئیس کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: باید با استفاده از این ظرفیت‌های بزرگ سیاست‌های دستگاه قضایی برای جامعه منعکس شود.
وی در ادامه بر ضرورت برگزاری ملاقات‌های مردمی به صورت مرتب و مستمر و با رعایت حفظ کرامت مردم توسط روسای دادگستری و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان تاکید کرد و افزود: باید در ملاقات‌های مردمی در یک روز هفته و بصورت مشخص به دنبال حل واقعی مشکلات مردم باشیم و مردم را از سرگردانی خارج کنیم.
رئیس کل دادگستری استان کردستان همچنین از مختومه نمودن 9 هزار و 700 پرونده در چهارماهه پایانی سال 1399 در دادگستری استان خبر داد و در خصوص شعب دارای موجودی نامتعارف در استان کردستان ابراز نارضایتی کرد و بیان داشت: متاسفانه در تعدادی از شعبه‌های دادگستری استان موجودی پرونده‌ها بیشتر از 200 مورد است همکاران قضایی و اداری باید اهتمام ویژه‌ای را در سال جدید به کاهش موجودی شعب و با رعایت اصول صحت، دقت و سرعت داشته باشند.
حسینی به سند تحول قضایی اشاره کرد و اتقان آراء قضات را از نکات کلیدی این سند ذکر کرد و افزود: نشست‌های قضایی باید در دادگستری استان کردستان به صورت مستمر برگزار شود و در این راستا کمیسیون‌های مشورتی در استان فعال شده است و در این کمیسیون‌ها از قضات خبره و با تجربه استفاده شده است تا قضات در رسیدگی به پرونده‌ها و صدور احکام به بن بست نخورند.
وی از کسب رتبه سوم کشوری دادگستری استان کردستان در طرح پایش زندانیان خبر داد و با تاکید بر اهمیت سلامت دستگاه قضایی تاکید کرد و اظهار داشت: مدیریت بدون نظارت معنا و مفهومی ندارد و نظارت روسا و دادستان‌های استان باید شامل نظارت قضایی ، اداری و صیانتی باشد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online