باشگاه خبرنگاران/ طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۸ مبتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شد.

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳۸ مورد جدید ابتلا در استان شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۴۱ هزارو ۸۹۲ نفر رسیده است.
جمالیان افزود: از تعداد ۵۳۸ مورد جدید در استان ۵۸ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.
او اضافه کرد: ۴۸۰ مورد از بیماران جدید که شناسایی شده اند نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: در این مدت ۳ مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است که بر این اساس تعداد فوتی‌ها به هزارو ۵۲۸ نفر رسیده است.
بعد از تعطیلات نوروزی ۵ شهرستان استان مرکزی در وضعیت قرمز کرونایی و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی قرار گرفتند و شهرستان با رنگ آبی در این استان وجود ندارد.
بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده شهر‌ها از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا شهرستان‌های اراک، خمین، دلیجان، زرندیه و ساوه در وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان‌های آشتیان، تفرش، خنداب، شازند، فراهان، کمیجان و محلات هم در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند.

 
 

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today