ایرنا/ سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: لغو فوری تورهای گردشگری به ویژه تورهای ترکیه به اصفهان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا به تصویب رسید.

حجت الله غلامی، سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان اظهار کرد: وضعیت استان اصفهان در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و ۱۷ شهرستان استان در وضعیت قرمز و نارنجی و هفت شهرستان وضعیت زرد دارند.
وی ادامه داد: اصفهان، لنجان، گلپایگان، کاشان، فریدن، شاهین شهر، خوانسار، سمیرم، نجف آباد در وضعیت قرمز و نائین، مبارکه، خمینی شهر، تیران و کرون، بوئین‌ میاندشت، اردستان و اران و بیدگل در وضعیت نارنجی قرار دارند.
غلامی با بیان اینکه وضعیت استان به لحاظ شیوع کرونا مطلوب نیست، ادامه داد: با توجه به آمار دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان بستری‌ها نسبت به اوایل سال ۶ برابر و فوتی‌ها سه برابر شده است.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با بیان اینکه تست‌های مثبت که در اسفندماه ۱۰ درصد بود اکنون به بیش از ۴۷ درصد رسیده است، اظهار کرد: این بیانگر این است که بیمارستان‌ها رو به اشغال شدن تخت‌هاست که در این جلسه مقرر شد بیمارستان‌های صحرایی در دو نقطه استان راه اندازی شود.
وی اضافه کرد: محدودیت‌های پنجگانه طرح جامع هوشمند با قوت و قدرت از فردا چهارشنبه در سطح استان عملیاتی خواهد شد.
غلامی بیان کرد: مقرر شد چک‌های برگشتی همه اصناف به مدت دو هفته توسط بانک‌ها برگشت داده نشود و در صورت برگشت رفع اثر شود.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان خاطرنشان کرد: همچنین به تمامی فرمانداری شهرستان‌ها ابلاغ شد که ستادهای شهرستانی را تشکیل و تیم‌های بازرسی و نظارت با کمک بهداشت و درمان در ۱۷ شهرستان استان فعال شود.
وی ادامه داد: مقرر شد اتاق اصناف تیم‌های بازرسی را فعال و برخورد جریمه‌ای با افراد خاطی دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله پلمب دو هفته‌ای فروشگاه‌ها و کسب و کار در دستور کار قرار دهد.
غلامی گفت: جرائم یک میلیونی برای ورود پلاک‌ خودروهای غیر بومی و ۲۰۰ هزار تومانی برای افرادی که محدودیت‌های شبانه را رعایت نمی‌کنند اعمال می‌شود.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تصریح کرد: مدارس، دانشگاه‌ها، ‌آموزشگاه‌های عالی و خصوصی و حوزه علمیه، نماز جمعه و مراسم مذهبی و آئینی و آرامستان‌ها در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی و قرمز تعطیل است.
وی اضافه کرد: با توجه به بررسی کمیته حمل و نقل اتوبوسرانی روزانه ۱۶۰ هزار مسافر و مترو ۳۰ هزار مسافر جا به جا می‌کند از این رو تا زمانی که سیستم حمل و نقل عمومی به مرحله اشباع نرسد طرح زوج و فرد اجرایی می شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today