ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه دو هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: شمار جانباختگان کرونا در استان افزایش یافته و به ۴۷۸ نفر رسیده است.
وی افزود: هم اینک ۳۶۸ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۸ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۷ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
یزدان پناه ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۲۸ هزار و ۶۵۱ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: امروز ۷۷۸ نمونه پی سی آر از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که حدود ۵۴ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران، چرام و دنا است.
وی تصریح کرد: همچنین از ۹۵۵ نمونه رپید تست انجام شده ۱۵ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان‌های بهمئی، کهگیلویه، گچساران و چرام هستند.
یزدان پناه تاکید کرد: همه شهروندان در قبال اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی و موازین بهداشتی مسئول هستند و باید به اشخاصی که نسبت به این موارد بی‌توجه هستند تذکر و هشدار بدهند. 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در بدترین شرایط ملی و استانی کرونا از شروع این بیماری هستیم و اگر محدودیت ها و رعایت ۱۰۰ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز نشود به‌زودی بیمارستان‌ها از بیماران کرونایی پر می شوند و روزانه شاهد تلفات و پرپر شدن بیماران در راهروهای بیمارستان‌ها خواهیم بود.
وی خواهان استفاده حداکثری از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، عدم حضور در هر تجمع و دورهمی، پرهیز از حضور در مکان‌های شلوغ و پرخطر، عدم مصرف غذا در رستوران‌ها و سایر مراکز اقامتی، استفاده نکردن از وسایل نقلیه عمومی و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری به مدت حداقل دو هفته شد تا بتوان از این خیز وحشتناک و مرگ آفرین عبور کرد.
یزدان پناه ابراز داشت: همچنین خواهان حمایت خانواده ها از افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای شد و باید این افراد کمتر در معرض عوامل خطرزا و ارتباط با سایرین باشند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today