ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، از واکسیناسیون بیش از ۶ هزار نفر در این استان شامل کادر درمان، جانبازان، گروه های پرخطر و بیماران خاص علیه ویروس کرونا خبر داد.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به شرایط سخت استان همدان در رابطه با همه گیری کرونا، اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ نفر با علائم مشکوک ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده اند که این آمار  بی سابقه است.
وی با بیان اینکه درحال حاضر بیشتر شهرستان‌های استان همدان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی قرار دارند، افزود: شهروندان باید از ترددهای غیرضروری و برگزاری دورهمی های خانوادگی به صورت جدی پرهیز کرده و دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی را نیز با توجه به قدرت انتشار و ابتلای بالای ویروس جدید و جهش یافته کرونا، به دقت و بیشتر از گذشته رعایت کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با افزایش آمار ابتلای افراد به ویروس کرونا به طور طبیعی با مشکل کمبود تخت و ظرفیت مراکز درمانی و همچنین فشار مضاعف بر کادر درمان مواجه خواهیم شد که همین عوامل می تواند منجر به افزایش شمار مرگ و میر مبتلایان به ویروس شود.
کرمی ضمن توصیه و تاکید جدی به مردم برای پرهیز از برگزاری و حضور در تجمع ها و دورهمی های خانوادگی، گفت: هرچه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی شامل فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در سطج جامعه بیشتر شود، میزان شیوع ویروس و ابتلای افراد نیز کاهش خواهد یافت و به این شکل می توان ضمن کنترل و بهبود اوضاع، شرایط بهینه برای ارائه خدمات کیفی به بیماران بستری را فراهم کنیم.
درحال حاضر از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، «نهاوند و تویسرکان» در وضعیت قرمز، «همدان، کبودراهنگ، فامنین، رزن، درگزین و ملایر» در شرایط نارنجی و «اسدآباد و بهار» نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today