ایرنا/ استاندار اردبیل گفت: با برگزاری هر گونه اجتماع تبلیغی از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در منازل مسکونی برخورد می‌شود.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل با اعلام این خبر اظهار کرد: برپایی اجتماعات در منازل برای تبلیغات علاوه بر غیرقانونی بودن به دلیل عدم مراعات زمان تبلیغات، به شیوع ویروس کرونا نیز می‌انجامد.
وی بیان کرد: مردم لازم است علاوه بر پرهیز از شرکت در اجتماعات تبلیغی، می بایست از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی نیز اجتناب کنند.
استاندار اردبیل به افزایش مبتلایان به بیکاری کووید19 و بیماران بستری در بیمارستان‌ها اشاره کرد و افزود: بیشترین علت ابتلا به ویروس کرونا  برگزاری دورهمی‌های خانوادگی اعم از مجالس ختم و عروسی و دید و بازدیدهای عید بوده است.
بهنامجو با بیان اینکه هم اکنون ۳۲۴ مبتلای به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، اظهار کرد: تعداد بستری‌ها در 10‌روز گدشته ۱۳۰ نفر بود که به دلیل بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به بیش از دو برابر افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه نقش انسان در کنترل ابتلا به این ویروس ۸۰ درصد است، گفت: تنها راهکار ارایه شده برای پیشگیری از ابتلا، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری است که  در صورت توجه به این نکته سلامت فرد حفظ خوهد شد.
بهنامجو از اعمال محدودیت‌ها در تردد، برگزاری جلسات و حضور کارمندان در ادارات خبر داد و افزود: برگزاری جلسات با ۲۰ نفر به بالا ممنوع بوده و ورود و خروج خودروهای غیربومی و بومی به اردبیل ممنوع است.
وی خواستار مراقبت از افراد و گروه‌های دارای بیماری زمینه ای برای کاهش تعداد مبتلایان و جلوگیری از ازدحام در بیمارستان‌ها شد.
 
 
 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today