باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به شناسایی یک هزار کرونایی مثبت در شبانه روز گذشته در آذربایجان‌شرقی، گفت: پیش بینی می شود که وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی در هفته‌های آتی بدتر شود.

محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: در همه استان‌های کشور شاهد افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی کرونا هستیم و در آذربایجان شرقی نیز تعداد بیماران بستری رو به افزایش است.
وی با اشاره به بستری بودن ۸۵۸ نفر کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی، گفت: این آمار در تاریخ سی‌ام اسفند ماه پارسال ۳۸۵ نفر بود؛ اما آمار کنونی افزایش بیش از دو برابری را نشان می‌دهد.
صومی همچنین به بستری بودن ۱۸۳ نفر کرونایی در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های آذربایجان شرقی، اشاره کرد و گفت: ۶۰ نفر از این تعداد به کمک دستگاه تهویه مکانیکی نفس می‌کشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین از افزایش بیش از ۲.۵ برابری تعداد مراجعان سرپایی خبر داد و گفت: شهرستان‌های جلفا، سراب، شبستر، میانه و هشترود جزو شهر‌های قرمز و پرخطر و پنج شهر تبریز، اهر، کلیبر، مرند و چاراویماق نارنجی بوده و در آذرشهر و بناب نیز تعداد بستری‌ها رو به افزایش است.
وی با بیان اینکه ۲۵ درصد بستری‌های کرونایی در آذربایجان شرقی در روز‌های اول، افراد غیر بومی بودند، گفت: بررسی آمار‌ها بر اساس موبایل‌ها در طول ۱۵ روز گذشته افزایش ۱۲۷ درصدی ورودی مسافر به استان را نشان می‌دهد، در حالی که خروجی استان ما تنها ۱۵ درصد افزایش یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: این نشان می‌دهد که هنوز بسیاری از افراد غیر بومی در استان ما حضور داشته و عامل انتشار ویروس کرونا هستند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today