مهر/ طبق آمار ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۷ بیمار کرونایی در استان شناسایی و یک نفر جان خود را از دست داده است.

آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به روز چهارشنبه یک بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست داد در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در عدد ۹۴۶ باقی ماند.
طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۲۶۷ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شدند و تعداد بیماران بستری استان به عدد ۲۳۵ رسید، از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان ۲۸ هزار و ۲۲۱ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۰ هزار و ۶۵۳ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و هشت هزار و ۱۳۵ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.
در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز سه شنبه همچنین ۴۲ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند. بدین ترتیب احتمال تغییر رنگ شهرهای استان بازهم وجود دارد.
هم اکنون شهرستان‌های سمنان، شاهرود و دامغان و میامی در وضعیت قرمز، مهدی‌شهر و سرخه در وضعیت نارنجی و آردان در وضعیت زرد قرار دارد و شرایط اصلاً مساعد نیست.
رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است. محدودیت‌ها نیز طبق رنگ‌بندی از شنبه مجدداً احیا می‌شوند.
استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today