باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای کلانشهر اصفهان برای بررسی به ستاد ملی کرونا ارائه می‌شود و درصورت قبولی اجرایی خواهد شد.

حجت‌الله غلامی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان اظهار کرد: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان در هفتاد و هشتمین ستاد استانی مقابله با کرونا، شهرستان‌های اصفهان، خوانسار، فریدن، شاهین‌شهر، سمیرم، کاشان گلپایگان، لنجان و نجف‌آباد در استان اصفهان وضعیت قرمز دارند.
وی ادامه داد: شهرستان‌های آران و بیدگل، اردستان، بوئین و میاندشت، تیران و کرون، خمینی‌شهر، نائین و مبارکه در وضعیت نارنجی و ۷ شهرستان باقی‌مانده نیز در وضعیت زرد قرار دارند، اما براساس گزارش‌های واصله احتمال قرمز شدن شهرستان‌های تیران و کرون، بوئین میاندشت و خمینی‌شهر وجود دارد و باید مردم بیشتر مراقبت کنند.
غلامی با اشاره به اینکه شرایط موجود به دلیل سفر‌های نوروزی، خریدها، دیدوبازدیدها، عدم رعایت‌ها، عادی‌انگاری‌ها و نظارت ناکافی دستگاه‌های اجرایی در ایام تعطیلات نوروز است، افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسه، طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها برای شهر‌های نارنجی و قرمز در پنج محور اجرا می‌شود.
سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان تصریح کرد: در شهر‌های قرمز و نارنجی محدودیت حضور کارکنان از یک دوم برای خدمات ضروری و یک سوم برای خدمات غیرضروری می‌توانند حضور فیزیکی داشته باشند و سایر کارکنان باید به صورت دورکاری فعالیت کنند.
وی افزود: برای شهر‌های نارنجی حضور کارکنان تا یک دوم برای خدمات ضروری و دو سوم برای خدمات غیرضروری است و مدیران می‌توانند برنامه دورکاری را متناسب با آن دستگاه تعیین کنند و همه کارمندان باید طبق دستور مقام بالادستی خود فعالیت داشته باشند، همچنین اولویت دورکاری با کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار است.
غلامی عنوان کرد: درباره مشاغل هم با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه‌ها از امروز  ۱۸ فروردین‌ماه مشاغل گروه‌های دو، سه و چهار برای شهر‌های قرمز تعطیل خواهد بود و فقط گروه یک مثل سوپرمارکت‌ها، مراکز بهداشت و درمانی، مراکز تهیه و توزیع و طبخ غذا به صورت بیرون‌بر، داروخانه‌ها و نانوایی‌ها، فروشگاه‌های انواع لوازم یدکی و الکترونیکی، تعمیرات موبایل، مصالح ساختمانی و دیگر مشاغل که مایحتاج عمومی را تأمین یا تولید می‌کنند اجازه فعالیت دارند، اما بقیه تعطیل هستند.
غلامی پیرامون وضعیت فعالیت مشاغل در شهرستان‌های نارنجی تصریح کرد: در شهر‌های نارنجی هم گروه‌های شغلی یک و دو مانند بوستان‌ها، مراکز تفریحی، پاساژها، فروش خودرو و آرایشگاه‌ها به فعالیت خود ادامه خواهند داد.آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today