ایرنا/ در حالی که بستری شدگان سندرم حاد تنفسی(مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا) طی روز اول امسال ۴۷۴ نفر بود، رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، گفت: طبق آخرین آمار، ۸۱۱ بیمار با تشخیص سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی بستری بوده و اقدامات درمانی بر روی آنان در حال انجام است.

جواد آقازاده، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ابراز کرد: طی ۱۸ روز گذشته فشار وارد شده بر مراکز درمانی آذربایجان غربی بر اثر ابتلای شهروندان به کرونا بسیار افزایش یافته و تعداد بستری شدگان نیز ۳۳۷ نفر بیشتر شده است.
وی اضافه کرد: از کل بستری شدگان، بیماران تحت مراقبت های ویژه نیز با رشد ۳۵ درصدی نسبت به ابتدای سال به رقم ۱۸۴ نفر رسیده و بیماران تحت ونتیلاتور هم با رشد ۸۸ درصدی به ۴۷ نفر افزایش یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد که حدود یک پنجم این تعداد در مراکز درمانی بستری شدند.
آقازاده اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار دیگر در پنج شهرستان بزرگ استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ به سه هزار و ۸۱۳ تن رسید.
آقازاده گفت: تاکنون ۱۲۷ هزار و ۴۰۵ نفر نیز در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today