تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین گفت: با رسیدن موارد قطعی ابتلا به کرونا در استان قزوین به حدود ۵۰۰ نفر در روز ۴ شهرستان قزوین، آبیک، البرز و بویین‌زهرا هم قرمز شدند.

پیمان نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین از خیز برداشتن موج چهارم شیوع و پاندمی کرونا در استان قزوین خبر داد و اظهار داشت:‌ با رسیدن موارد قطعی ابتلا به کرونا در استان قزوین به حدود 500 نفر در روز 4 شهرستان قزوین، آبیک، البرز و بویین‌زهرا هم مانند شهرستان تاکستان قرمز شدند. ضمن اینکه شهرستان آوج هم بعد از حدود 3 ماه دوباره نارنجی شد و هیچ شهری با رنگ زرد در نقشه کرونایی ما وجود ندارد. 
وی اضافه کرد:‌ دیروز در یک وضعیت بی‌سابقه آمار بستری‌های جدید ما در یک روز از عدد 100 هم گذشت و در حال حاضر بیش از 400 نفر بستری کرونایی در سطح بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان قزوین داریم که این آمار یک ماه قبل یک سوم اعداد ذکرشده بود و نشان می‌دهد در همه حوزه شاهد یک جهش 3 برابری در همه‌گیری و بستری هستیم.
نامدار ادامه داد: برای مدیریت بیماری کرونای انگلیسی در سطح استان قزوین نیازمند کنترل‌های جدی‌تری هستیم و بدون شک موج چهارم اپیدمی کرونا با این سرعت شیوع ناشی از گسترش نقش‌آفرینی ویروس کرونای جهش‌یافته سویه انگلیسی در مقایسه با سویه چینی آن است که به تدریج از قدرت نقش‌آفرینی آن کاسته می‌شود.

تزریق 5200 دوز واکسن کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با تاکید بر اجرای محدودیت‌های سخت‌گیرانه در فعالیت‌های اجتماعی و ممنوعیت برگزاری مراسم مستلزم ایجاد تجمع گفت:‌ ممنوعیت تردد تنها راه مبارزه با کرونای انگلیسی نیست و باید دورهمی‌های خانوادگی و هر گونه مراسم جشن، عروسی، ختم و ترحیم در این شرایط انجام نشود؛ چرا که هر کدام از این مراسم یک بمب شیوع کرونا هستند.
نامدار همچنین به وضعیت واکسیناسیون کرونایی در فاز اول آن اشاره کرد و افزود: تا امروز 5 هزار و 205 دوز واکسن در استان قزوین تزریق شده که 4197 دوز در نوبت اول و 1008 دوز هم در نوبت دوم به افراد مستعد و گروه‌های هدف به ویژه کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و کادر فوریت‌های پزشکی تزریق شدند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today