ایرنا/ سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شرایط در منطقه زلزله‌زده مریوان در استان کردستان آرام و عادی(وضعیت سفید) است.

علی بختیاری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص آخرین وضعیت مدیریت بحران و سوانح زلزله ۵.۳ دهم(ریشتری) شب گذشته(سه‌شنبه) در مرز عراق و استان کردستان، حوالی مریوان و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از منطقه زلزله زده مریوان این زلزله باعث ایجاد ترک خوردگی و ریزش دیوارها در مناطق روستایی و بافت قدیمی بصورت جزیی شده است.
وی ادامه داد: اکنون مشکلی به لحاظ قطعی آب، برق و ارتباطات وجود ندارد و تیم‌های عملیاتی در منطقه در حال رفع عیب احتمالی بوده و تلاش‌ها تا حل کامل مشکل در منطقه ادامه خواهد داشت.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: اکنون شرایط در منطقه زلزله زده عادی است و مشکل خاص و جدی از سوی مردم و مسئولان دخیل در امر مدیریت بحران و سوانح به این سازمان گزارش نشده و نیروهای امدادی و ستادی در حالت آماده باش پاسخگویی به نیازهای احتمالی زلزله زدگان قرار دارند.
بختیاری توضیح داد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی این زلزله تعدادی مصدوم سرپایی داشته که بر اثر ترس و هنگام خروج از منزل، دچار مصدومیت شده بودند که با حضور نیروهای امدادرسان هلال احمر و اورژانس به صورت سرپایی در محل درمان شدند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online