ایسنا/ در پی وقوع زلزله ۵.۳ ریشتری اخیر در حوالی مریوان، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های دریافت شده هیچ خسارتی به راه‌های اصلی و فرعی این منطقه وارد نشده است.

شب گذشته(سه شنبه) ساعت ۱۹:۴۲ دقیقه، زمین‌لرزه‌ای به شدت ۵.۳ در مقیاس ریشتر، حوالی مریوان در استان کردستان، نزدیک مرز عراق و منطقه پنجوین این کشور را لرزاند. که در پی آن مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: مصدومی که ناشی از زمین‌لرزه باشد فعلا به بیمارستان‌ها مراجعه نکرده و فقط سه نفر به جهت عجله و شتاب و فرار دچار آسیب جزیی شده‌اند.
وی افزود: ارزیابی ٣۵ روستای اصلی که در معرض خطر هستند، در دستور کار است. آب آشامیدنی چند روستا مشکل پیدا کرده اما مشکلی جدی نیست و در این راستا اعلام آماده‌باش کامل به تقریبا ۵٠ دستگاه آمبولانس، سه دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه تیم عملیاتی داده شده است.
فرهاد مهریاری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خسارتی به راه‌های اصلی و فرعی این شهرستان وارد شده است یا خیر؟ اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی رسمی، تاکنون هیچ خسارتی ناشی از این زلزله به ابنیه فنی و راه‌های اصلیف فرعی و روستایی این منطقه گزارش نشده است.
وی افزود: در شرایط کنونی نیروهای سازمان راهداری در سطح منطقه مریوان و استان کردستان در حالت آماده باش قرار دارند و اگر مشکل و گزارشی دریافت شود، در اسرع وقت نسبت به حل آن یا بازگشایی مسیر احتمالی آسیب دیده اقدام کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای
 گفت: در بازدیدهایی که صورت گرفته خساراتی در شبکه راه‌های شهرستان‌های نردیک به محل وقوع زلزله مشاهده نشده و تنها چند مورد ترک سطحی در دیوارهای سالن‌های تجاری و مسافری پایانه مرزی باشماق در شهرستان مریوان مشاهده شده است.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online