ایرنا/ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: سال گذشته ۲۷ مورد تخریب غیرمجاز در مناطق حفاظت شده استان قزوین شناسایی و برای معرفی عاملان آنها به مراجع قضایی اقدام شد.

مهران شنتیائی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار داشت: این تخریب ها در اراضی ملی ابراهیم آباد آبیک، منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت غربی، منطقه حفاظت شده الموت و باشگل، منطقه سفید خانی الموت غربی، اراضی ملی در یک روستای طارم سفلی، اراضی ملی در روستای خشکه چال الموت شرقی و تالاب اوان صورت گرفته است.
وی افزود: تخریب ها شامل مواردی از جمله ساخت و ساز غیر مجاز، قطع درختان و تخریب مراتع،تصرف اراضی ملی و تجاوز به بستر رودخانه و چشمه بوده است.
این مسوول گفت: مناطق حفاظت شده و اراضی تحت نظر اداره کل حفاظت محیط زیست جزو نقاط حساس و ارزشمند استان به حساب می آیند و با هر گونه تخلف در این مناطق برخورد خواهد شد.
شنتیائی اضافه کرد: استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده و چهار منطقه شکار با تیراندازی ممنوع است و هرگونه تخلف در این مناطق با پیگیری و برخورد اداره کل حفاظت محیط زیست همراه خواهد بود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با بیان اینکه بیشتر مردم استان قزوین طبیعت دوست هستند، اظهار داشت: امیدواریم تمامی مردم استان قزوین نسبت به قوانین محیط زیست و تخریب محیط زیست با حساسیت بیشری عمل کنند تا شاهد حفاظت از محیط زیست به نحو احسن باشیم.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today