باشگاه خبرنگاران/ مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: اولیای دانش آموزان، خودرو و موتور سیکلت‌ها را در اختیار دانش آموزان قرار ندهند.
 
واقعی، واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در دیدار با سرهنگ عباسی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، بیان داشت: متأسفانه در نخستین روز‌های سال جدید، بیشتر از ۵ دانش آموز در سوانح مختلف رانندگی جان خود را از دست داده اند و در اغلب موارد، دانش آموز راکب و یا ترک نشین بوده است.
او افزود: تعداد دانش آموزان کشته شده در روز‌های ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش صد در صدی را نشان می‌دهد.
واقعی گفت: متأسفانه در طول سال ۹۹ تعداد ۹ دانش آموز و یک معلم در سوانح مختلف رانندگی کشته شده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه از اسفند ماه سال گذشته تا کنون بیش از ۱۲ دانش آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی بر اثر سوانح مختلف جان خود را از دست داده اند، گفت: رانندگی، پرت شدن از کوه، غرق شدن در آب و بیماری‌های مختلف به غیر از کرونا از جمله دلایل فوت این عزیزان بوده است.
او گفت: متاسفانه تعدادی از اولیا، خودرو و موتور سیکلت‌ها را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند و به این واسطه به فرزند خود افتخار می‌کنند، در حالی که دانش آموز هنوز به سن قانونی نرسیده و شایستگی رانندگی را ندارد.
واقعی با بیان این که هیچ دانش آموزی در استان به دلیل کرونا فوت نکرده است؛ ادامه داد: غیر حضوری شدن کلاس‌های درس و عدم حضور دانش آموزان در محیط امن مدرسه، تلفات رانندگی و سایر سوانح را افزایش داده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خواستار برخورد قاطع پلیس با دانش آموزانی که هدایت خودرو و یا موتور سیکلت را بر عهده می‌گیرند شد و گفت: اولیا این دانش آموزان نیز باید مراقب رفتار خود باشند و وسایل نقلیه را در اختیار فرزندان خود نگذارند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today