ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: مرکز استان، ارومیه با ۳۸ میلی متر بارش پرباران ترین شهر استان از ابتدای امسال بوده است.

مهدی کریمی، کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون به طور میانگین ۲۰ میلیمتر بارش باران در استان ثبت شده است.
وی با بیان اینکه هوای استان تا روز جمعه پایدار و همراه با رشد ابر و وزش باد خواهد بود، ادامه داد: از روز شنبه بارش های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید لحظه ای آغاز شده و تا روز یکشنبه در استان ادامه دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اضافه کرد: روند افزایش دما نیز که از ابتدای هفته جاری آغاز شده همچنان ادامه داشته و آذربایجان غربی شاهد هوای بهاری خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه دمای هوای ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته بین پنج تا ۲۱ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود، گفت: در این مدت، تکاب با صفر درجه سانتی گراد و سردترین و پلدشت با ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهر استان بود.
اشتاد گفت: طبق خروجی مدل‌های پیش‌بینی بلند مدت، طی دهه دوم فروردین تا دهم اردیبهشت میزان بارندگی در شمال غرب کشور در مقایسه با آمار بلند مدت مشابه بیشتر از نرمال پیش بینی می شود.
وی افزود: از لحاظ دمایی نیز طی این مدت در مقایسه با آمار بلند مدت مشابه شاهد افزایش بین یک تا دو درجه ای دما در سطح استان خواهیم بود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today