فارس/ استاندار کرمان گفت: با توجه به تغییر رنگ‌ شهرستان‌های استان و وضعیت قرمز در هشت شهرستان، مجددا باید به سمت محدودیت‌های فراگیر در سطح استان برویم.

علی زینی‌وند، استاندار کرمان اظهار کرد: امروز آخرین وضعیت رنگ‌بندی استان‌ها در کل کشور اعلام شد و وضعیت شهرها تغییر کرده است که هشت شهر استان قرمز، هفت شهر نارنجی و هشت شهر نیز زرد است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر شهرستان‌های کرمان، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، بم، بافت، زرند و کوهبنان در وضعیت قرمز، شهرستان‌های انار، بردسیر، جیرفت، منوجان و نرماشیر عنبرآباد و رودبار جنوب در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های ریگان، فهرج، کهنوج، ارزوئیه، رابر، راور، قلعه‌گنج و فاریاب هم در وضعیت زرد قرار دارند.
وی با بیان اینکه این وضعیت قابل پیش‌بینی بود و این موج جدید کل کشور را درگیر کرده است، افزود: مجددا باید به سمت محدودیت‌های فراگیر در سطح استان برویم از جمله تعطیلی صنوف و مشاغل، محدودیت ترددها و ممنوعیت‌های ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی و امروز آخرین دستورالعمل اعلام می‌شود.
استاندار کرمان گفت: حسیاست‌ها کم شده و در حال حاضر مرگ و میر و بستری‌ها به صورت شدید در استان بالا نرفته است؛ اما چون ویروس انگلیسی اوج آن یکباره شکل می‌گیرد پیش‌بینی است که طی دو هفته آینده بستری‌ها افزایش یابد و مردم باید مراعات کنند.
زینی‌وند همچنین در خصوص ثبت‌نام انتخابات شوراهای روستا نیز اظهار کرد: امروز سومین روز ثبت نام شوراهای روستا است و امیدواریم در فرصت باقیمانده همه کسانی که خودشان را توانمند می‌بینند بیایند و در حوزه شوراهای روستاها ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه بیش از 2700 روستای استان کرمان واجد تشکیل شورا داریم و در استان کرمان هشت هزار و 700 نفر کرسی شورا تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم باید تشویق و از همه ابزار قانونی استفاده کنند و کسانی که واجد شرایط هستند خصوصا جوانان تحصیلکرده در شوراهای روستا ثبت نام کنند، به خوبی به مردم اطلاع‌رسانی شود تا شوراها حتما در روستاها تشکیل شود و مدیریت روستاها در اختیار خودشان قرار بگیرد و حق آنها تضییع نشود.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar