فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به تداوم افزایش شمار مبتلایان کرونا، گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۷۶ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این باره اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته با تداوم افزایش شمار مبتلایان به کرونا، ۷۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
وی افزود: از ۷۶ بیمار بستری‌شده جدید، ۴۷ نفر از اردبیل، ۷ نفر از پارس‌آباد، ۵ نفر از مشگین‌شهر، ۶ نفر از گرمی، ۲ نفر از نمین، ۳ نفر از کوثر، یک نفر از بیله‌سوار و ۵ نفر از خلخال هستند.
شمار بیماران بستری به ۳۶۷ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۲۹ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۳۶۷ نفر رسید که نسبت به دیروز افزایش ۴۳ موردی داشته و از این تعداد ۵۸ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
اردبیل و نمین قرمز، ۷ شهرستان نارنجی
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل و نمین در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) و شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، سرعین، بیله‌سوار، گرمی و اصلاندوز در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های کوثر و نیر در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش شمار مبتلایان و وجود ویروس کرونای انگلیسی در استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today